TOKİ'den 20 Şehre Yılsonu Müjdesi! 120 Ay Vadeli Yüzde 25 Peşinatla Kendi Evini Alma Fırsatı

TOKİ Başkanlığı resmi sitesinden bir duyuru yayımlayarak 20 farklı şehirde konut satışı yapacağını bunun yanında 30 şehirde de işyeri satışı olacağını duyurdu. Ödemeler 120 ay vade ile yapılacak.

Toki 17.11.2021 - 16:57 17.11.2021 - 16:57 Mustafa KARAGÖZ

Kasım ayının son günlerinde TOKİ'den yeni konut ve işyeri satış duyurusu geldi. 

Önümüzdeki günlerde başvuruları alınacak olan konut ve daireler için ayrı ayrı duyurular yayımlayan TOKİ Başkanlığı, satışların nasıl ve hangi fiyatlarla olacağını duyurdu. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN 20 ŞEHRE KONUT MÜJDESİ 

TOKİ resmi sitesinden ilan ettiği duyurusunda 20 farklı şehirde konut satışı yapacağını açıkladı. 

Konut satışları e-Devlet üzerinden alınacak başvuruların ardından ihale ile olacak. Açık artırmaya katılacak olan vatandaşlar en yüksek teklifi vermeleri durumunda evleri almaya hak kazanacak. Evlerin ödemelerinde ise belli bir miktar peşinat ödemesi geri kalan tutarın da uzun vadeli taksit ödemeleri ile yapılması ile tamamlanacak. 

TOKİ'nin konut satışı yapacağı şehirler

Alıcılar, Adana, Antalya, Aydın, Ankara, Balıkesir, Batman, Bitlis, Giresun, Erzincan Kahramanmaraş, Kastamonu, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Sakarya, Şanlıurfa ve Zonguldak.

toki açık artrma konut kasım 2021

KONUTLAR İÇİN ÖDEME PLANLARI DA AÇIKLANDI

İlan edilen 20 şehrin birinden ev almak isteyecek olan vatandaşlar başvurularını yaptıktan sonra açık artırmada en yüksek teklifi vermeleri durumunda evleri almaya hak kazanacaklar. Evleri alacak olan vatandaşlar için TOKİ peşin ödemelerin yanı sıra taksitli ödeme seçenekleri de sunuyor. 

Konut satış duyurusunda ödeme detayları ve vade seçeneklerini açıklayan TOKİ Başkanlığı vatandaşların iki farklı seçenekleri olduğunu aktardı. TOKİ'den açık artırma üzerinden ev alacak olan vatandaşlar için sunulan bu seçenekler şu şekilde;

* Konutun değerinin yüzde 25'i oranında peşinat ödemesi yapılması ve geri kalan tutarın 120 ay vade ile ödenmesi. 

* İkinci seçenek ise evin değerinin yüzde 40 oranında peşinat ödenmesi ve geri kalan tutarın 60 ay vade ile tamamlanması. 

TOKİ KONUT İŞYERİ KASIM 2021

İŞYERİ SATIŞ İLANLARI İÇİN TOKİ BAŞKANLIĞI'NIN DUYURUSU

TOKİ işleri alımı yapmak isteyecekler için de 30 şehre müjde verdi. Yine taksitli ödeme seçeneklerinin yer aldığı duyuruda, aşağıda yer alan şehirlerde dükkan satışları olacağı duyuruldu. 

Dükkan satışı yapılacak olan şehirler "Ayrıca, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Balıkesir, Bartın, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Denizli,  Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Hatay, İzmir, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Niğde, Osmaniye, Rize, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Yozgat" olarak duyuruldu. 

Dükkan satışları için ödemeler ise yüzde 10 veya yüzde 25 peşinat ödemesi geri kalan tutarın 60 veya 120 ay vade ile tamamlanması. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@