TOKİ'den 8 Şehirdeki Konutlarda Patron Çıldırdı Fiyatları! 240 Ay Vade ve 440 TL Taksitle 2+1 Ev Satışı Başladı!

Ucuz konut satın almak isteyenler için TOKİ'den yeni fırsat duyuruları yayınlandı. TOKİ hangi şehirlerde, aylık kaç TL taksitlerle ucuz konut satışı yapıyor?

TOKİ'den 8 Şehirdeki Konutlarda Patron Çıldırdı Fiyatları! 240 Ay Vade ve 440 TL Taksitle 2+1 Ev Satışı Başladı!

Türkiye'de vatandaşlar barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve her ay kira ödemek zorunda kalmamak için konut satın alma taleplerini yine en yüksek seviyede göstermeye devam ediyorlar. Ancak son dönemlerde emlak piyasasında bir ev satın almanın maliyetleri oldukça yükseldi. Bundan dolayı ucuz konut fırsatlarının araştırmaları yoğunlaştı. Ucuz konut denilince Türkiye'de vatandaşların aklına ilk olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın kuruluşlarından olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) geliyor.

TOKİ'DEN UCUZ KONUT FIRSATLARI

TOKİ uzun yıllardır Türkiye'de dar ve orta gelirli vatandaşlara ucuz konut satışı yaparak rüştünü ispat etmiş bir devlet kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Şu ana kadar TOKİ'den 1,1 milyon aile ucuz fiyatlarla konut satın alarak evlerinde yaşamaya başladılar. Halen daha Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaklaşık 200 bin adet konutun inşaatı devam ediyor. TOKİ'den ev satın almak isteyenlerin ana tercih sebepleri ise hem ucuz fiyat hem de konut kredisi dahi kullanmadan kolay ödeme imkanı oluyor.

TOKİ'NİN ÖDEME KOLAYLIKLARI NELERDİR?

TOKİ'den ev satın alan vatandaşllara sağlanan kolay ödeme imkanları oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Öncelikle TOKİ tarafından üretilen konutların fiyatları emlak piyasasının neredeyse yarı fiyatında oluyor. Bunun üzerine de TOKİ vatandaşlara konut kredisi çekmeden taksit imkanı sağlıyor. Bu taksit imkanından yararlanabilmek için projeye göre değişen oranlarda peşinat ödemesi yapılması gerekiyor. Yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20, yüzde 25, yüzde 40 gibi peşinat ödemelerini gerçekleştiren vatandaşlar kalan borçlarını ise 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vadelerde ödeyebiliyorlar. En büyük imkan ise vatandaşların konutlarını teslim almadan taksit ödemelerine başlamamaları oluyor.

TOKİ HANGİ ŞEHİRLERDE KONUTS ATIŞI YAPIYOR

TOKİ'nin şıu anda hangi şehirlerde konut satışı yaptığı merak konusu oluyor. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre şu anda kurum tarafından Sakarya, Konya, İstanbul, Giresun, Bayburt, Denizli, Adana ve Antalya'da konut satışı yapılıyor. Bu 8 şehirde bulunan TOKİ konut projelerinden vatandaşların ev sahibi olma imkanları bulunuyor.

938 TL TAKSİTLE EV SATIŞI

toki bayburt konut satışı-1

TOKİ tarafından Bayburt Merkez'de Şingah Mahallesi'nde gerçekleştirilen projede konut satışları yapılıyor. 46 adet 2+1 konut TOKİ tarafından satışa çıkarıldı.

TOKİ tarafından Bayburt'ta satışa çıkarılan 2+1 konutlar için fiyatların 192 Bin TL'den başlayıp 295 TL'ye kadar çıktığı bildirildi. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 180 ay vade ve 938 TL'den başlayan taksitlerle bu evlerin sahibi olabiliyorlar.

443 TL TAKSİTLE EV SATILIYOR!

toki denizli konut satışı-1

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Denizli'nin Serinhisar ilçesinde bulunan toplu konut projesinde 2+1 konutlar satışa çıkarıldı.

Bu konutlar için TOKİ, 132 Bin TL ile 202 Bin TL arasında değişen fiyatlar belirledi. Yüzde 12 peşinat ödeyenlere 180 ay vade ve 650 TL taksitle bu evleri satın alabiliyor. Yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlar ise 240 ay vade ve 443 TL taksitle bu evlerden satın alabiliyorlar.

SONRAKİ HABER