TOKİ'den Ankara'da Satılık Konutlar! 2+1 Evler 1.200 TL Taksitle, 3+1 Evler 1.390 TL Taksitle Satılıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) uygun fiyatlarla konut satışlarına devam ediyor. TOKİ aracılığıyla Ankara'da vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecekler.

TOKİ'den Ankara'da Satılık Konutlar! 2+1 Evler 1.200 TL Taksitle, 3+1 Evler 1.390 TL Taksitle Satılıyor!

Türkiye'de artan inşaat maliyetleri ile konut fiyatları oldukça yükseldi. Güncellenen konut fiyatları ile artık dar ve orta gelirli vatandaşların normal piyasa şartları altında ev satın almaları imkansız hale geldi. Bunun için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konut satışlarına büyük bir ilgi gösterilmeye başlandı.

TOKİ'DEN UYGUN FİYATLARLA EV SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'de dar ve orta gelirli aileleri konut sahibi yapmayı misyon edinmiş bir kamu kuruluşu olması nedeniyler bu yönde faaliyetlerle gündeme geliyor. Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen konut ve kentsel dönüşüm projeleri ile vatandaşlar uygun fiyatlar ve hatta kira öder gibi taksitlerle konut satın alabiliyorlar.

Eski Başbakanlardan Turgut Özel tarafından kurulan ve 2000'li yıllarda dönemin iktidarı tarafından bugünkü yapılanmasının halini alan TOKİ şu ana kadar toplamda 1 milyon aileyi ev sahibi yamayı başardı.

TOKİ'DEN ANKARA'DA KONUT SATIŞI DUYURUSU!

TOKİ tarafından yayınlanan son satış ilanlarından birisi de Ankara'nın Mamak ilçesinde yapılan konut projesi ile alakalı oldu. Buna göre Ankara Mamak Altıağaç – Karaağaç Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap'ta konutlar satışa çıkarıldı. Bu kapsamda 15 adet 2+1 konut ve 19 adet da 3+1 konut satılacak. Satış yöntemi olarak ise kuralı satış şeklinde açıklama yapıldı.

FİYATLAR VE TAKSİTLER AÇIKLANDI!

TOKİ tarafından Ankara Mamak'ta satışa çıkarılan konutların mali şartları da açıklandı. Buna göre 2+1 konutlar için 230 Bin TL ile 245 Bin TL arasında satış fiyatı belirlendi. Bu konutlar için 108 ay, 120 ay ve 144 ay vade seçeneğini sunan TOKİ aylık 1.200 TL'den başlayan taksitlerle ev satışı yapıldığını duyurdu. Peşinat ödeme oranına göre vade ve taksit sayılarının da değiştiği bildirildi.

toki konut satış ilanları-2

Ankara Mamak't a 3+1 konutlar için TOKİ'nin mali şartları da belirlendi. Buna göre bu konutların satış fiyatları 266 Bin TL ile 301 Bin TL arasında ilan edildi. Bu konutlar için de vatandaşlara 108 ay, 120 ay ve 144 ay vade seçenekleri sunuluyor. Vatandaşlar bu konutları aylık 1.390 TL'den başlayan fiyatlarla satın alabilecekler.

SONRAKİ HABER