TOKİ'den Arsa Kampanyası! Yüzde 10 İndirim Uygulanacak 27 Ekim Son

TOKİ'den arsa almış olanlara indirim müjdesi geldi. Kurum daha önce arsa almış olanların borçlarını ödemeleri durumunda yüzde 10'luk indirimden yararlanacaklarını açıkladı.

Toki 13.10.2021 - 17:15 13.10.2021 - 17:15 Mustafa KARAGÖZ

TOKİ Başkanlığı resmi sitesinden yeni bir duyuru yayımladı. Arsa yatırımcılarını sevindirecek duyuruda, yüzde 10'luk indirim müjdesi açıklandı. TOKİ'den arsa almış olanları ilgilendiren kampanyanın başladığını bildiren kurum kimin, nasıl ve ne kadarlık bir indirimden yararlanacağını açıkladı. 

TOKİ'DEN ARSA ALANLARA YÜZDE 10 İNDİRİM

İlan edilen duyuru ile daha önceden TOKİ'den arsa alan vatandaşların borçlarını ödeyip tapularını hemen almak istemeleri durumunda yüzde 10 indirim uygulanacağını duyurdu. Kampanya için başvuruların 12 Ekim tarihinden itibaren alınmaya başladığını aktaran kurum son başvuru tarihini 27 Ekim olarak duyurdu. 

27 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunacak olanların indirim hakkı elde edeceğini bildiren TOKİ kimlerin kampanyadan yararlanabileceğini açıkladı. 

Kapsamlı bilgi veren kurum; indirim uygulaması çerçevesinde arsa almış olanların başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunduğunu aktardı. İndirim için vatandaşların geçmişe dönük borçları olmaması gerekiyor. Bu şartın dışında bir ek koşul daha açıklayan TOKİ "Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonuna kadar başlamış olan arsa alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan arsa alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak." bilgisini verdi. 

İNDİRİMDEN YARARLANMAK İÇİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Arsa indiriminden faydalanmak isteyenler için son başvuru tarihi 27 Ekim olarak açıklandı. Bu tarihe kadar vatandaşların ödemelerini yaptıkları Ziraat Bankası aracılığıyla kampanyadan yararlanma başvurusunda bulunabileceklerini açıkladı. 

Ödemelerini Vakıfbank'tan yapanlar için bir hatırlatmada bulunan TOKİ "Ödemelerini T. Vakıflar Bankasına yapan arsa alıcıları ise kapatmaya esas borç bakiyelerini İdarenin (0312 565 2843 ve 0212 692 4066) nolu telefonlarından irtibata geçerek öğrenebileceklerdir." bilgisini paylaştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@