Ana Sayfa TOKİ 11 Ağustos 2017

TOKİ’den Emeklileri Sevindirecek Fırsat

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleri kapsamında, ev sahibi olmak isteyen emekliler için müjdeli haberi verdi.
2017-08-11T08:30:02+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
TOKİ’den Emeklileri Sevindirecek Fırsat
TOKİ’den Emeklileri Sevindirecek Fırsat

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emeklileri 300 TL taksitle ev sahibi yapacak. TOKİ, bu yıl 25 bin emekliyi ev sahibi yapacağını belirtti. TOKİ’nin sosyal konut üretimi kapsamında dar gelirlilerin yanı sıra emeklilerin de ev sahibi olmaları için çalışmalar yapıldığını belirtti.

TOKİ, bütün illerde sosyal konut projelerine yer veriyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, üretilen projeler kapsamında yer alan konutların yüzde 25’ini emekliler için ayrıldığını ve geçen sene 17 bin olan sayının bu yıl 20-25 bin seviyelerine yükseltileceğini ifade etti.

Bununla birlikte emekliler ayda 300 liraya ev sahibi olabilecek.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ hayat geçirdiği projeler için başvuru başlatacak. Hayata geçirilen proje başvurularının sayısı eğer konut sayısını geçer ise konutlar için kura yöntemine başvuracak.

Emeklilere kurada çifte şans sunularak, kura sonucu ile emekli kategorisinden hak sahibi olamayan kişiler, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya katılabilecek.

TOKİ emeklilere konut yapımı için valiliklerden gelen talep doğrultusunda proje çalışmalarına devam edileceğini belirtti.
Proje kapsamında yer alan duyuruları TOKİ kendi internet sitesinden yapıyor.

369 Emeklinin Kurası Çekildi

TOKİ’nin resmi sayfasında yer alan bilgiye göre Karabük Safranbolu’da 369 emeklinin kurası geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde hayata geçirilen projede 369 emekli vatandaşın konutları kura ile belirlendi.

Proje kapsamında yer alan 579 konut bulunuyor. “Emekliye İkinci Bahar” adı verilen proje ile emeklilere konutları teslim edildi. “Emekliye İkinci Bahar” projesinin kurası 8 Ağustos Salı günü Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda noter huzurunda yapıldı.

Zemin+3 yüksekliğinde ve 2+1 şeklinde planlanarak inşa edilen konutlar içerisinde, ticaret merkezi ve cami de yer alıyor.
Projede yer alan 2+1 planındaki konutlar, emeklilerimize 329 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12 ile yüzde 20 peşinat ve 180 ile 240 ay vade seçenekleri sunuldu.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Gülay eren :

    12 Ağustos 2017-01:02

    Nevşehire ne zaman toki baslatilacak lütfen duyuruda bulunun