TOKİ'den Ev Alanlara Müjde! Erken Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası 2021 İle Yüzde 20 İndirim Yapılacak

Her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilen TOKİ erken ödeme ya da halk arasında bilinen diğer ismi ile peşin ödeme indirimi kampanyası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum beklenen açıklamayı yaptı. TOKİ Peşin ödeme indirimi 2021 kampanyası için beklenen tarih ve detaylar duyuruldu. TOKİ erken ödeme kampanyası 2021 ne zaman, peşin ödeme indirimi yüzde kaç olacak?

TOKİ'den Ev Alanlara Müjde! Erken Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası 2021 İle Yüzde 20 İndirim Yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden taksitle ev sahibi olanlara yönelik olarak düzenlenen erken ödeme indirimi kampanyası için beklenen duyuru geldi. TOKİ'den ev sahibi olanlar için yüzde 20 indirim imkanı sunulan kampanya kurum tarafından her sene düzenlenerek geleneksel hale getirilmişti.

Bu sene de beklenen ilk açıklama geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden ev sahibi olan kişilere müjdeli haberi vererek yüzde 20 indirim yapacaklarını duyurdu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM AÇIKLADI: TOKİ PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ 2021 KAMPANYASI BAŞLIYOR!

Bakan Murat Kurum'un resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile "TOKİ'den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz.

Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullanarak borçlarını erken ödeyen kişilere indirim yapacaklarını duyurdu.

TOKİ'den Ev Alanlara Müjde! Erken Peşin Ödeme İndirimi Kampanyası 2021 İle Yüzde 20 İndirim Yapılacak - Resim 1

TOKİ ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 2021 BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile erken ödeme indirimi kampanyasının 2021 yılı başvurularını 21 Nisan 2021 tarihinde başlayacağını duyurdu. Son başvuru tarihi ise 28 Mayıs 2021 olarak uygulanacak. Kalan taksit sayısı 12'den fazla olan, borcunun tamamını kapatan ya da toplam borcunun en az yüzde 25'ini peşin ödeyecek olan kişilere yüzde 20 oranında indirim yapılacak.