TOKİ'den Ev Satış Duyurusu! 380 TL Taksitle 1+1, 640 TL Taksitle 2+1 Daire Fırsatı

TOKİ'nin resmi internet sayfasında yeni bir konut satış duyurusu yayımladı. Alt gelir grubundan 1+1 ve 2+1 konut satışı yapacağını ilan eden kurum, taksitli ödeme seçeneklerini açıkladı.

TOKİ'den Ev Satış Duyurusu! 380 TL Taksitle 1+1, 640 TL Taksitle 2+1 Daire Fırsatı

TOKİ'nin resmi internet sayfasında yeni bir konut satış duyurusu yayımladı. Alt gelir grubundan 1+1 ve 2+1 konut satışı yapacağını ilan eden kurum, taksitli ödeme seçeneklerini açıkladı. Müşterilerin konutları hangi koşullarda alabileceklerine ilişkin bilgi veren TOKİ Başkanlığı'nın yayımladığı konut satış duyurusunun tüm detayları haberimizde.

TOKİ'DEN KONUT SATIŞ İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan konut satış ilanı, Osmaniye'nin Bahçe İlçesinde yer alan projelerden olacak. Kurum burada alt gelir grubu kapsamında hem 1+1 hemde 2+1 daire satışı yapacak. Herhangi bir kura veya çekiliş işlemi olmayacak konut satışlarında vatandaşlar başvuru önceliğine göre konutları alabilecekler. Konut satışlarına ilişkin açıklamada bulunan TOKİ, başvuru tarihlerini ve esaslarını ilan etti.

Kurasız Çekilişsiz Konut Satışı

Konutların satış usullerine ilişkin TOKİ tarafından yayımlanan basın açıklamasında "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 17 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 17 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." bilgisi verildi.

1+1 Daire Satışı: Çekilişsiz kurasız 14 konut satışı yapılacak.

2+1 Daire Satışı: Çekilişsiz kurasız 3 konut satışı yapılacak.

ÖDEME BİLGİLERİ KONUT ÖZELLİKLERİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda konutların satış özelliklerine dair bilgiler yer aldı. Kurum satışa çıkarılan 14 adet 1+1 dairenin büyüklüklerini brüt 59 metrakare olarak ilan etti. Konutlar net 47 metrekare büyüklünde. 2+1 dairelerden almak isteyenler için TOKİ Başkanlığı konut büyüklüklerini brüt 93 metrekare olarak ilan etti. Konutlar net 70 metrakare büyüklüğünde.

KONUT SATIŞ FİYATLARI VE ÖDEME BİLGİLERİ

TOKİ'den Ev Satış Duyurusu! 380 TL Taksitle 1+1, 640 TL Taksitle 2+1 Daire Fırsatı - Resim 1

Yukarıda yer alan satış tablosuna göre; TOKİ 1+1 dairelerin en düşük 114 bin TL en yüksek ise 123 bin TL fiyatla satılacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda konutların yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat ödemesi ile alınabileceği bildirilirken vade süreci 180 ay ve 240 ay olarak ilan edildi. Bunun yanında 2+1 daireler için fiyatlar 192 bin TL ve 209 bin TL olarak açıklandı. TOKİ bu dairlere için de 180 ay ve 240 ay vade fırsatı sundu.

BAŞVURULAR NEREYE NASIL YAPILACAK?

TOKİ Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru tarihleri içinde yapılacak başvurular, Ziraat Bankası şubelerine yapılacak. Vatandaşlar alt gelir grubu konut satış başvurularına uymaları durumunda başvurularını Ziraat Bankası Osmaniye Bahçe şubesi üzerinden yapacaklar. Satışlar başvuru önceliğine göre olup ilk başvuru yapanlar konut seçimlerini yapabilecekler.