TOKİ'den Hayal Bile Edilemeyecek Fiyatlarla Konut Satışı Başladı! 180 Ay Vade, 826 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz

Ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ'den yeni ucuz konut fırsatları geldi. Fiyatları dibe çeken TOKİ 240 ay vade ile konut satışı yaparak ev sahibi olmayan kimseyi bırakmayacak.

Toki 15.12.2021 - 19:27 15.12.2021 - 19:27 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak için oldukça yüksek maliyetler vatandaşların gözlerini korkutuyor. Özellikle de dar gelirli aileler konut sahibi olmanın hayalini bile kuramaz hale geldiler. Bu yüksek fiyatlamanın etkili olduğu piyasa ortamına TOKİ'nin yeni konut satış ilanları bomba gibi düştü. TOKİ hem konut fiyatlarını dibe çekti hem de vatandaşlara bütçelerini yormayacak 240 ay vade imkanı getirdi. 

TOKİ EV SAHİBİ OLMAYAN KİMSEYİ BIRAKMAYACAK

TOKİ misyon gereği ucuz fiyata konut üretip yine ucuz fiyata vatandaşlar satıyor. Oluşturulan sistem gereği vatandaşlara kolaylıkla vade imkanı verilirken büyük paralar ödenmeden de ev sahibi olunabiliyor. Vatandaşlar yüzde 10 veya yüzde 20 gibi peşinat ödemesi yaparak geri kalan tutarları kiradan dahi ucuz taksitler halinde tercihe göre 120 ayda, 180 ayda veya 240 ayda ödeyebiliyorlar. Bu da ev sahibi olmayı mali açıdan kolaylaştırıyor. 

1,1 MİLYON AİLE EV SAHİBİ YAPILDI

TOKİ tarafından yapılan konut üretiminin sosyal faydaları da büyük bir oranda dikkat çekiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre TOKİ bugüne kadar Türkiye'nin 81 ilinde toplam 1,1 milyon adet konut üretimi yaparak bu konutları vatandaşlara teslim etti. Bu şekilde 1,1 milyon aile devlet desteği ile ev sahibi yapıldı. Kira ödemekten kurtulan bu insanların ekonomik ve sosyal yaşamları da olumlu yönde değişti. TOKİ projelerinin mahalle kültürü anlayışı ile oluşturulması sosyal olarak geniş olanakları da vatandaşlara veriyor.

TOKİ YENİ KONUT SATIŞ İLANLARINI YAYINLADI

TOKİ aktif olarak devam eden veya projesi hazırlanan konut projelerini yönetmeyi sürdürüyor. Satış yapılabilecek konuma gelen konut projelerinde yapılacak konut satışları ise TOKİ'nin resmi internet sitesinde yayınlanan ilanlarla vatandaşlara duyuruluyor. Bu ilanları takip eden vatandaşlar ucuz konut satın alma imkanını elde edebiliyorlar. TOKİ tarafından bugün de yeni konut satış ilanları yayınlandı. Peki şu anda TOKİ hangi şehirde, hangi konutları, hangi mali şartlarla satışa çıkardı?

ADANA'DA TOKİ KONUTLARI SATIŞA ÇIKARILDI

Yayınlanan yeni konut satış ilanlarına göre TOKİ Adana'nın Sarıçam ilçesinde Buruk Mahallesi'nde yapılan projede 281 adet 2+1 konutu ve 157 adet 3+1 konutu satışa çıkardı. Bu konutların satışına ilişkin mali şartlar da açıklandı. TOKİ'nin verdiği bilgilere göre 2+1 konutların fiyatları 207 Bin TL'den başlıyor ve 284 Bin TL'ye kadar yükseliyor. Projedeki 3+1 konutlar için ise en düşük 260 Bin TL, en yüksek 338 Bin TL satış fiyatı belirlendi.

toki adana konut satış maliyetleri

TOKİ bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlara 180 aya kadar vade imkanı da sağlıyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar taksit5 taksit ödeme yaparak ev sahibi olabiliyorlar. Buna göre 2+1 evler 1.035 TL, 3+1 evler ise 1.301 TL taksitle satın alınabiliyor.

TOKİ 826 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ YAPIYOR

TOKİ'nin konut satışı yaptığı bir diğer il ise Van olarak açıklandı. Tuşba ilçesinde Bardakçı Mahallesi'nde yapılan konut projesinde 41 adet 2+1 konut ve 14 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların mali koşulları hakkında da kapsamlı bir açıklama yaptı. Buna göre 2+1 konutların fiyatlarının 165 Bin TL ile 205 Bin TL arasında, 3+1 konutların fiyatlarının ise 202 Bin TL ile 243 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. 

toki van konut satış maliyetleri

Toki Van Tuşba'da satışa çıkardığı konutlardan satın almak isteyenlerin yüzde 10 peşinat ödemesi yapmaları şartıyla 180 ay vade imkanından yararlanabileceklerini ilan etti. TOKİ'nin açıkladığı maliyet bilgilerine göre vatandaşlar 826 TL taksitle 2+1 evleri, 1.014 TL taksitle 3+1 evleri satın alabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@