TOKİ'den İzmir'de Arsa Satış İlanı! 5 Yıllık Ödeme Planıyla Taksitle Arsa Yatırımı

TOKİ İzmir'in çeşitli ilçelerinde arsa satışı yapacağını ilan etti. TOKİ duyurusunda toplamda 93 arsa satışı yapacağını, arsa alacaklara ise 60 ay vadeli ödeme planı sunulacağını ilan etti.

Toki 10.12.2021 - 11:52 10.12.2021 - 11:52 Mustafa Karagöz

TOKİ Başkanlığı İzmir'in muhtelif ilçelerinde arsa satışı yapacağını duyurdu. Kurum farklı özelliklerde toplam 93 arsa satışı yapılacağını ve satış işlemlerinin açık artırma usulü ile olacağını ilan etti. 

Toprak yatırımı yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat sunan TOKİ Başkanlığı, açık artırma sonunda hak sahibi olma hakkı kazananlara ise esnek ödeme planlarıyla borç kapatma seçenekleri sunulacağını açıkladı. 

TOKİ'DEN ARSA SATIŞ İLANI

TOKİ Başkanlığı'nca ilan edilen duyuru kapsamında arsa satışı olacak İzmir ilçelerl, Güzelbahçe, Seferihisar, Aliağa, Bayındır, Menderes, Foça, Çeşme, Torbalı ve Urla olarak açıklandı. Arsa satışları için başvuruda bulunacaklar için tüm liste ve arsa detayları önümüzdkei günlerde ilan edilecek. Bu kapsamda TOKİ'nin resmi sitesi yada Emlak Yönetim resmi sitesi takip edilecek. 

Arsa almak isteyenler için genel bilgilerin paylaşıldığı duyuru metninde ödeme planları açıklandı. Müşteriler ödemelerini ilk seçenek olarak peşin olarak yapabiecekler. Peşin ödeme yapmak istemeyenler için ise taksitli ödeme planları sunulacak. 

Taksitli ödeme planında TOKİ Başkanlığı açık artırma ile satışı yapılacak arsanın, satış değerinin en az yüzde 25'inin peşin ödeneceğini açıkladı. Peşin ödemelerin dışında geri kalan borç ise 60 ay vade ile ödenebilecek. 

toki izmir arsa aralık 2021

BAŞVURU VE AÇIK ARTIRMA İŞLEMLERİ

TOKİ tarafından satışı yapılacak olan arsalar için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, başvurularını Emlak Yönetim ve TOKİ üzerinden yapabilecekler. Başvuru işlemlerine ilişkin tüm detaylar yinse Emlak Yönetim web sitesi ile 0212 608 15 00 numaralı telefon numarasından öğrenilebilir. Arsa satışı için başvuru işlemlerini tamamlayanlar 22 Aralık tarihinde açık artırmaya katılacaklar. Açık artırma işlemleri için internet üzerinden katılım sağlanabilecek. Ayrıca başvuruda bulunacak olanlar ihale tarihinden bir gün önce 21 Aralık tarihine kadar başvurularını yapmak zorundalar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@