TOKİ'den İzmir'de Bir Konut Satış Duyurusu Daha! 120 Ay Vade 141 Konut Satılacak

TOKİ Başkanlığı İzmir'de İlbank Projesi kapsamında inşa edilen edilen konutlardan 141'ini satışa çıkardı. TOKİ konut satışlarında müşterilere 120 ay vade olanağı sağlanacak.

Toki 15.10.2021 - 19:05 15.10.2021 - 19:05 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İzmir'in Karabağlar İlçesinde yer alan bir projeden konut satışı yapacağı ilan edildi. Satışlara ilişkin bir basın duyurusu yayımlayan TOKİ, satışların nasıl ve hangi ödeme olanakları ile yapılacağını açıkladı. 

TOKİ'DEN İZMİR'DE 141 KONUT SATIŞI

İlan edilen duyurular kapsamında Satışı yapılacak olan konutlar İzmir Karabağlar'da yer alıyor. Uzundere Mahallesinde yer alan ve İlbank Projesi kapsamında satışı yapılacak konutlar için TOKİ Başkanlığı, 120 ay vade olanağı sunuyor. 

Peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar için peşinat oranı yüzde 40 olarak ilan edildi. Bu kapsamda İzmir'de konut alacaklar yüzde 40 oranında peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın 120 ay vade ile ödenmesiyle taksitle ev sahibi olabilirler. 

Konut Satışları Açık Artırma ile Olacak

Toplam 141 daire satışı yapacak TOKİ başvuruların alınmasının ardından satışlar için açık artırma düzenleneceğini söyledi. 

Açık artırma ile satışı yapılacak olan konutlardan almak isteyenler öncelikle ihale başvuru tarihleri arasında TOKİ'ye ihaleye katılacaklarını bildirecekler. İhale sürecinde en yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanacaklar. Konut alım hakkı edenlerle TOKİ ödeme planı oluşturup ödeme ve teslim işlemlerine başlayacaklar. 

AÇIK ARTIRMAYA KATILMAK İÇİN

TOKİ'nin düzenleyeceği açık artırma 1 Kasım tarihinde yapılacak. İstanbul'da gerçekleştirilecek açık artırmaya katılımcılar ister doğrudan isterlerse de online olarak katılabilecekler. 

toki izmi ekim 15

İhale başvuru işlemleri ile katılım süresine dair kurum vatandaşların Emlak Yönetim web sitesi ile tabloda yer alan telefon numarasından detaylı bilgi alabileceklerini ilan etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@