TOKİ'den Kuzey Ankara Konut Projesi İçin Açık Arttırma İle Satış İlanı Yayımlandı!

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile alt gelir grubu konut projeleri üretmeye devam eden TOKİ bir yandan da yeni ilanlarını duyurmaya devam ediyor.

TOKİ'den Kuzey Ankara Konut Projesi İçin Açık Arttırma İle Satış İlanı Yayımlandı!

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile alt gelir grubu konut projeleri üretmeye devam eden TOKİ bir yandan da yeni ilanlarını duyurmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Ankara’nın kuzeyinde protokol yolu olarak bilinen bölgede Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 174 konut için verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 174 konutun “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sunulduğu duyuruldu. 3+1 ve 4+1 olarak inşa edilen toplam 174 adet konut sadece 105 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

KUZEY ANKARA KONUT PROJESİ İÇİN 174 ADET KONUT AÇIK ARTIRMA YÖNTEMİ İLE SATILACAK!

Yayımlanan ilan kapsamında satışa sunulan 174 adet konutun 105 bin TL’den başlayan fiyatlarla (muhammen bedel) ve %10, %15, %25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile başvurulara açılacağı duyuruldu. Söz konusu konutlar için açık artırma 25 Şubat 2021 Perşembe günü saat 11:00 itibari ile başlayacak. Açık satış yöntemi ile başvuruların alınacağı konutlar için Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde yapılırken yine isteyen kişiler için de emlak yönetim internet sitesi üzerinden online müzayedeye katılabilecek.

TOKİ AÇIK ARTIRMA BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BAŞVURU EVRAKLARI NELERDİR?

Konut başvurusu için TOKİ tarafından istenen evraklar arasında;

Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak; her bir taşınmaz için 10.000.-(Onbin) TL, katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye, tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,

Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri yer aldı.

18 yaşını dolduran Türk vatandaşları düzenlenecek açık artırmaya katılabilecek.

SONRAKİ HABER