TOKİ'den Taksitle Arsa Alma Şansı için Son Gün! Başvurular Kapanacak

TOKİ Başkanlığı'nın yurdun farklı illerinde yer alan arsalar için yayımladığı ihaleli satış için başvuru süreci sona erecek. Satışlar 26 ve 27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Taksitle Arsa Alma Şansı için Son Gün! Başvurular Kapanacak

TOKİ Başkanlığı kendisine ait olan arsaların satışı için ihale düzenleyeceğini duyurdu. Belli bir oranda peşinat ödenmesi ardından uzun vadeli ödeme planıyla aylık taksit seçenekleri sunan TOKİ arsa yatırımı yapmak isteyenlerin başvurularını tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

Başvurular için süreç dolarken hem TOKİ'nin ilanında yer verdiği arsalar ve hemde satış duyurularına dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

TOKİ'DEN ARSA SATIŞ İLANLARI

İhale listesinde satılmak için yayımlanan toplam 253 arsa bulunuyor. Farklı özelliklerde olan arsalar yurdun 21 farklı şehrinde yer alıyor. Arsaların tamamı imarlı olup imar durumları başta konut özellikli olarak duyuruldu. Ancak TOKİ'nin satışa çıkardığı arsalar arasında ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalarda bulunuyor.

Arsa satışlarında talebin fazla olduğu İstanbul ve Ankara'nın da yer aldığı toplam 21 farklı şehir bulunuyor. İlana çıkarılan arsaların toplam büyüklüğü 1.933.955 metrekare olduğu duyuruldu.

TOKİ arsa satış duyurusunda 21 şehri; Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elâzığ, Gaziantep, Giresun olarak açıkladı. ,

Arsa İhaleleri Ne Zaman Yapılacak?

Kurumsal resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda TOKİ arsa satışlrının iki farklı grup halinde tamamlanacağını duyurdu. Birinci grupta yer alan arsalar 26 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 10.30'dan itibaren ikinci grupta yer alan arsalar ise 27 Ağustos 2021 Cuma günü yine 10.30'dan itibaren satılacak.

NASIL BAŞVURU YAPARIM?

21 şehirde arsa yatırımı yapmak isteyenler başvurularını kurumlar üzerinden yapacaklar. Başvuruda bulunmak isteyenlere bir açıklamada bulunan TOKİ vatandaşların satışa ilişkin detaylı bilgiye "www.toki.gov.tr" ile "www.emlakyonetim.com.tr" internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabileceklerini bildirdi. Bu iletişim araçları üzerinden başvuru detayları öğrenilebilecek.

TOKİ ARSA SATIŞI ÖDEME PLANLARI

TOKİ Başkanlığı arsa satışlarına katılan ve ihalede en yüksek teklifi vererek arsa almaya hak kazanan müşterilerine özel ödeme seçenekleri sunuyor. İsteyenler peşin ödeme ile tüm borcu bir anda kapatıyor isteyenler de taksitli satış avantajından yararlanıyor.

Taksitli ödeme seçeneklerinde en az yüzde 25 peşinat ödenecek. Geri kalan tutar 60 ay vade ile tamamlanacak. Satışlarda KDV alınmayacak.

SONRAKİ HABER