TOKİ'nin Kayseri Kocasinan'da İnşa Edilecek 535 Konut Dev Projesinin İhalesi Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni konut projelerinin hazırlıkları devam ediyor. Son olarak TOKİ Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde inşa edilecek 538 konutluk projenin ihalesini gerçekleştirdi. 

Toki 17.06.2021 - 06:00 17.06.2021 - 06:00 Serhat Karaman

Türkiye'de dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak gibi çok önemli bir misyonla faaliyetlerini sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  81 ilde çok öenmli konut projelerini sürdürüyor. Vatandaşları kolay bir şekilde ev sahibi yapan TOKİ bir yandan da yeni konut projelerinin hazırlıklarını sürdürüyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından çok sayıd ailde yeni konut projeleri hazırlandı. Bu projelere ilişkin ihaleler gerçekleştirilerek inşaat faaliyetlerine resmen başlanıyor. Bu yaz dönemi iöin binlerce konutluk projelerin startını vermeye hazırlanan TOKİ dev konut projeleri ile ihaleye çıkmaya devam ediyor. 

535 KONUTLUK PROJENİN İHALESİ YAPILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından yapılan son konut projesi ihale Kayseri'nin Sinanpaşa ilçesi için gerçekleştirildi. 535 konutlu dev konut projesi için ilgili firmaların tekliflerini alan TOKİ en avantajlı tekllifi yapan şirkete ihaleyi verecek. Bu ihalenin sonuçlanmasının ardından proje için ilgili firmaya yer tahsisi yapılacak ve bu yer tahsisis işleminin ardından inşaat resmen başlayacak. 

YATAY MİMARİ VE ZEMİN ÜZERİ 4 KAT

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde yapılacak olan 535 konutluk konut projesine dair detaylar da belli oldu. Buna göre konutlar yatay mimari esasıyla yapılacak ve zemin üzerine 4 kat çıkılacak. Zemin kat seviyesinde dış cephe taş kaplamalarla örülecek. Üst katlarda ise ahşap görünümlü mduvar süslemeleri ile otantik bir tasarım ortaya konulacak. 

Kayseri Kocasinan 535 konutluk yeni projede ihale kapsamında çevre düzenleme ve alt yapı işleri de verildi. Proje kapsamında sosyal donatılar, spor ve oyun alanları inşa edilecek. Bu özelliği ile Kayseri'nn yeni cazibe merkezi olacak konut projesine dair detaylar aralıklarla kamuoyu ile paylaşılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@