TOKİ'nin Malatya Battalgazi'de Depremzedeler Tarafından Yaptırdığı Konutlar İki Ay İçinde Teslim Edilecek

Elazığ'da meydana gelen depremden etkilenen Malatya'nın Battalgazi ilçesinde depremzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan konutlarda teslim edilme aşamasına gelindiği açıklandı.

TOKİ'nin Malatya Battalgazi'de Depremzedeler Tarafından Yaptırdığı Konutlar İki Ay İçinde Teslim Edilecek

24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden Malatya'nın Battalgazi ilçesi de etkilenmişti. Bu depremde evleri ağır hasar gören depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutlar için geçici kabul işleminin başladığı açıklandı.

DEPREMZEDELERE TOKİ'DEN MÜJDE

Konuya dair Battalgazi Belediyesi tarafından yazılı bir açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi. Belediye Başkanı Osman Güder ve beraberindeki heyet tarafından yapımı süren evlerde inceleme yapıldığı bildirildi. TOKİ tarafından yaptırılan ve tek katlı çelik konstrüksiyonlu köy evleri ve ahırlarda önemli bir aşama kaydedildiği duyuruldu.

81 DÖNÜMDE İNŞA EDİLDİLER

Projeye dair detaylı bilgilendirme yapılan açıklamaya göre depremzedeler için 81 dönüm arazi üzerinde 20 köy evi ve ahırlar inşa ediliyor. Depremzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılan çalışmalarda hükümet ve yerel yönetimlerin birlikte hareket ettikleri ilan edildi. Ayrıca yapımı tamamlanan evlerin ve ahırların hak sahibi depremzedelere teslimi için de işlemlere başlandığı belirtildi. Ayrıca 2. etap çalışmaları kapsamında bulunan 8 köy evi ve ahır için de inşaatların sürdüğü ve bu evlerin de yapımlarının kısa bir sürede tamamlanacağı açıklandı.

KURA ÇEKİMİ SONRASI EVLER TESLİM EDİLECEK

TOKİ tarafından Malatya'nın Battalgazi ilçesinde inşaatı tamamlanan evlerin depremzede hak sahiplerine iki ay içerisinde teslim edileceğini açıklayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan evleri bizler de sıklıkla inceliyor ve çalışmaları çok yakından takip ediyoruz. Herhangi bir aksaklık var mı, çalışmalar sağlıklı bir şekilde yürüyor mu, bizim yapabileceğimiz bir katkı bulunur mu diyerek depremzede vatandaşlarımızın dertlerine ortak olup onlar için çözüm üretilme sürecine katkı vermek istiyoruz. Yaptığımız görüşmeler neticesinde evlerin çoğunluğunun hazır hale getirildiğini öğrendik. Ayrıca evlerin vatandaşlarımıza teslim edilme sürecine gelindiğini büyük bir memnuniyetle kamuoyuna açıklama mutluluğunu yaşıyoruz. 2 ay içerisinde evleri sahiplerine teslim edeceğiz. Depremzede aileler çekilecek olan kuraların ardından evlerinin anahtarlarını teslim alacaklar.” dedi.