Toplu İş Sözleşmesinden İşçilere 1000 TL Bayram İkramiyesi Sürprizi de Çıktı

Türk Telekom bünyesinde çalışan personellerin maaşlarına zam yapıldı. Çalışanların maaşlarına en az 850 TL zam yapılırken bayram ikramiyesi olarak 1000 TL ödenmesi kararlaştırıldı.

Toplu İş Sözleşmesinden İşçilere 1000 TL Bayram İkramiyesi Sürprizi de Çıktı

Türk Telekom bünyesinde çalışanlar için TİS imzaları atıldı. Toplu sözleşme kapsamında çalışanlara ne kadar zam yapılacağı, ek mali haklar ve bayram ikramiyesi ödemeleri gibi detaylar belli oldu. İşte TİS kapsamında yapılacak ödemelere dair tüm ayrıntılar ve Türk Telekom yönetim kadrosundan yapılan açıklama.

TÜRK TELEKOM BÜNYESİNDE ÇALIŞANLARA 850 TL NET ZAM

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal toplu iş sözleşmesi kapsamında çalışanlara ödenecek ücretler hakkında bilgi verdi. 14. dönem toplu iş sözleşmesi kapsamında anlaşmaya varıldığını ifade eden Ümit Önal, Türk Telekom ve Türkiye Haber-İş Sendikası arasında imzalanan sözleşmeyi açıkladı.

Sözleşme kapsamında 28 Şubat 2023 tarihine kadar geçerli olacak sözleşmede işçilere ilk etapta maaş düzenlemesi yapıldı. En düşük çalışanın maaşı 4 bin 200 TL oldu. Sözleşme kapsamında işçilere ilk altı aylık dönem için seyyanen 850 TL, ikinci altı aylık dönem için seyyanen 450 TL zam yapılmasına karar verildi. 3. ve 4. dönemler için ise yüzde 5.5 oranında zam ve enlflasyon farkı ödenmesi noktasında anlaşma sağlandı.

1000 TL BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENECEK

14. dönem toplu iş sözleşmesi kapsamında 10 bin işçiye ayrıca hem Ramazan Bayramında hemde Kurban Bayramında ödenmek üzere ikramiye ödenmesine karar verildi. Karar kapsamında çalışanlara her iki dini bayramda toplam 1000 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal imzalanan anlaşma sonrasında yaptığı konuşmasında "Türkiye’nin dijital altyapısına yaptığımız yatırımlar kadar insan kaynağımıza da yatırım yapmayı önceliklendirerek güçlü performansımızı sürdürülebilir kılma yolunda Türk Telekom ailesi olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla ‘tek yürek’ olarak aynı ortak hedef doğrultusunda çalışmayı ilke edinmiş durumdayız." açıklamasında bulundu.

SONRAKİ HABER