Evi ve Toplu Parası Olmayan Herkesi Kapsıyor! Sadece Taksit Ödeyerek Ev Sahibi Yapıyor

QNB Finansbank taksitle ev almak isteyen müşterilerine aracılık edecek. Banka hiç peşinat ödemesi olmadan sağlayacağı konut kredisi ile müşterilerini ev sahibi yapacak.

Finans 25.10.2021 - 10:35 25.10.2021 - 10:35 Mustafa KARAGÖZ

Bilindiği üzere konut kredisi kullanımlarında peşinat ödemesi bulunuyor. Müşteriler bankalardan kredi çekerek ev alımlarında yüzde 10 ile yüzde 20 seçeneklerinden birinden peşinat ödüyorlar. Kamu bankaları yüzde 10 peşinat oranıyla ev alımlarına aracılık ederken çoğu özel banka yüzde 20 peşinat ödenmesini talep ediyor. 

Uygulamada olan hesaplama formülleriyle ev almak isteyenler; 300.000 TL değerinde ki bir ev için kamu bankalarına 30.000 TL, özel bankalara ise 60.000 TL peşinat ödeyecekler. 

QNB FİNANSBANK YÜZDE 100 - PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ

Ancak peşinat ödeyecek kadar birikimi olmayanlar ne yapacaklar? QNB Finansbank birikimi olmayanlar için bu soruyu yanıtladı. 

Banka hiçbir peşinat ödemesi yapmadan müşterilerine konut kredisi sağlıyor ve ev almalarına aracılık ediyor. Yüzde 100 konut kredisi adıyla bilinen sistemde müşteriler herhangi bir aşamada toplu ödeme yapmıyorlar. 

Alınacak evin tamamı için banka kredi paketi sunuyor. Müşteriler alınacak evin tamamı üzerinden kredi kullanabilir ve standart kredi paketlerinden daha uzun vade ile ödeme yaparlar. 

YÜZDE 100 KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Yüzde 100 konut kredisi evin tamamı için kullanılır. 

Müşteriler kullandıkları kredileri 120 ay yada 180 ay vade ile ödeyebilirler. 

Konut kredisi faiz oranları müşterilerin kredi risk puanlarına göre belirlenir. 

Müşteriler sigorta ve kredi masrafı ödemesi yaparlar. 

Yalnızca tapuda “mesken” olarak görünen yerler için gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Kredi kullanımlarına ek teminat talep edilir. 

PEŞİNATSIZ EV ALIMLARINDA BANKALARIN İSTEDİĞİ ŞARTLAR

Peşinatsız kredi kullanımlarında bankalar özel bir şart talep ederler. 

Talep edilen kredi tutarının çok yüksek olması ve geri ödemelerinin çok uzun olacak olması nedeniyle QNB Finansbank ek teminat talep eder. Banka müşterilerin almış oldukları evin üzerinde ipotek koydururlar. Bu konutun dışında ayrıca QNB Finansbank'ın kabul edeceği bir ek teminat gösterilmesi istenir. 

Banka ek teminat konusuna dair resmi sitesinden "Teminat olarak mevcut evinizin ve satın alınacak evin gösterilmesi yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte bankamız gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilir." bilgilendirmesinde bulundu. 

Peşinat ödemeden konut kredisi kullanarak taksitle ev almak isteyenler başvurularını QNB Finansbank şubelerine yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@