Toplu taşımada, hastanede, işyerinde maske yasağı kalktı mı, maske takılacak mı?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske yasağının belirli yerler dışında kaldırıldığını açıkladı. İşyerinde, otobüste, hastanede maske takılacak mı? İşte yanıtı.

Gündem 26.04.2022 - 16:14 26.04.2022 - 16:14 Büşra Uluşen

Uzun süredir yapılması beklenen Bilim Kurulu Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Nisan ayı Bilim Kurulu toplantısının tarihi çeşitli nedenlerle ertelenmiş ancak maske yasağı ile ilgili önemli kararlar alınacağı için tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce toplantıya ilişkin bir dizi açıklama yaparak bu toplantının şimdiye kadarki en önemli Bilim Kurulu toplantısı olduğunu ve çıkacak kararların herkesi sevindireceğini belirtmişti. 

Bugün yapılan toplantı sonrasında kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği maske kararını açıkladı. Erdoğan'ın açıklaması doğrultusunda etkisini en aza indiren pandemiye karşı artık endişe duyulmaması gerektiği belirtilirken vatandaşlardan kendilerini yine de korumaları istendi. 

Toplu taşımada, işyerlerinde, hastanelerde maske yasağı kaldırıldı mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandeminin etkisini yitirmesiyle artık maske takılmasına gerek kalmadığını duyurarak tüm Türkiye'de kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Maske yasağının sadece toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında devam edeceğinin altını çizen Erdoğan, bu yerlerdeki maske yasağının vaka sayısının binin altına inmesiyle tamamen kaldırılacağının müjdesini de verdi. Buna göre metro, otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarını kullanan kişiler maske takmaya bir süre daha devam edecek. Aynı zamanda hastaneler, poliklinikler, sağlık merkezleri gibi alanlarda da maske takma zorunluluğu devam ediyor. 

Maske yasağı bugün itibariyle işyerlerinde de kaldırıldı. Çalışanlar artık işyerlerinde maske takmak zorunda kalmadan mesailerine devam edebilecekler. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu'nun artık aylık periyodlar halinde toplanmasına gerek kalmadığını ve gerekli bir durum olmadıkça da koronavirüs için toplantı düzenlenmeyeceğini de duyurdu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@