Toprağa Yatırım Yapmak İsteyenler Dikkat! Ziraat Bankası 18 Bin TL'ye, 25 Bin TL'ye, 34 Bin TL'ye Tarla Satıyor!

Ziraat Bankası gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere önemli imkanlar sağlamaya devam ediyor. İşte Ziraat Bankası'nın 100 Bin TL altı fiyatlarla satışa çıkardığı tarlalar...

Emlak Haberleri 14.05.2022 - 19:34 14.05.2022 - 19:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı son dönemlerde yatırım yapılması önerilen alanların başında yer alıyor. Ekonomistler dünyada farklı bir düzene geçilmeye başlandığına işaret ederek toprağa yatırım yapmayı öneriyorlar. Tarımsal üretim kaynaklı gıda fiyatlarında meydana gelen aşırı yükselişler de bu durumu ispatlıyor. İnsanlara tarla yatırımı yapmalarını tavsiye eden ekonomistler bunun kazançlı bir gayrimenkul yatırımı olacağını ve toprağa yatırımın asla kaybettirmeyeceğini iddia ediyorlar. 

TARLAYA YATIRIM YAPILIR MI?

Toprağa yatırım yapmak için emlak piyasasında araştırma yapan vatandaşlar hem yeteri sayıda tarla satış ilanına erişemiyorlar hem de yüksek fiyatlarla karşılaşıyorlar. Ancak alternatif satış yöntemleri ile uygun maliyetle tarla satın almanın imkanı bulunuyor. Bankaların yaptıkları gayrimenkul satışları son aylarda emlak sektörüne rakip bir pazar haline geldi.

BANKALARDAN GAYRİMENKUL SATIŞLARI

Bankalar son dönemlerde gayrimenkul satışları ile gündeme geliyorlar. Bu satışların en çok dikkat çekici kısmı ise emlak piyasasının oldukça altında fiyatlarla satış yapılabilmesi oluyor. Bu fiyatlar insanların aklını karıştırsa da bankacılık sektörünün lşartlarında oldukça normal karşılanıyor. Bankalar bu gayrimenkulleri kar elde etmek için satın almıyorlar. Müşterilere kullandırılan kredilerin karşılığında ipotek alınan gayrimenkuller o kredinin ödenmemesi durumunda bankanın oluyorlar. Bankalar bu gayrimenkulleri en kısa sürede elden çıkarıp kredi zararını karşılamak istiyorlar. Bu da oldukça uygun fiyatlarla satılan gayrimenkullerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu şekilde bankalar kredi zararlarını kapatırken vatandaşlar da uygun fiyatlarla gayrimenkul sahibi oluyorlar.

ZİRAAT BANKASI'NDAN SATILIK KELEPİR TARLALAR

Ziraat Bankası, Türkiye'de en çok kredi kullandıran bankaların başında geliyor. Özellikle de çiftçilere kredi kullandıran banka çok sayıda tarlanın mülkiyetini almış bulunuyor. Bu tarlaları satışa çıkaran Ziraat Bankası oldukça düşük fiyatlarla tarla satın alma imkanı veriyor.

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 1

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan ilana göre Giresun merkez'de bulunan 1715 metrekare büyüklüğündeki tarla 18.500 TL'ye satışa çıkarıldı. 

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 2

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde Ziraat Bankası tarafından tarla satışı yapılacağı açıklandı. 2007 metrekare büyüklüğündeki tarla için 34 Bin TL fiyat belirlendi.

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 3

Afyonkarahisar Sultandağı'nda Ziraat Bankası tarafından tarla satışı yapılıyor. 17879 metrekare büyüklüğündeki tarla için banka 90 Bin TL fiyat belirledi.

Ziraat bankası Giresun'un Bulancak ilçesinde 3649 metrekare büyüklüğünde fındık bahçesini 60 Bin TL'ye satışa çıkardı.

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 4

Konya'nın Hadim ilçesinde Ziraat Bankası tarafından 3671 metrekarelik tarla 51 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 5

Ziraat Bankası şu anda İzmir'in Bayındır ilçesinde 1770 metrekare büyüklüğündeki zeytinliği 78 Bin TL'ye satışa çıkardı. 

ziraat bankası satılık gayrimöenkuller 6

Erzurum'un Aşkale ilçesinde 10887 metrekare büyüklüğündeki tarla Ziraat bankası tarafıundan satışa çıkarıldı ve fiyat olarak da 25 Bin TL açıklandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@