Tortum HES Özelleştirme İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

20 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Tortum Hidroelektrik Santrali için özelleştirme ihalesi düzenleneceği ilan edildi.

Tortum HES Özelleştirme İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

20 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Tortum Hidroelektrik Santrali için özelleştirme ihalesi düzenleneceği ilan edildi. Yayımlanan ihale kapsamında katılmak isteyen kişi ve kurumlar için merak edilen tüm detaylara yer verildi.

Yayımlanan ihale ilanı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı
tarafından 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde; Tortum Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirileceği ilan edildi.

TORTUM HES İŞLETME HAKKI İHALESİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE DÜZENLENECEK?

İhaleye sadece tüzel kişiler ve ortak girişim grupları katılabilecekler. Tüzel kişiler ve ortak girişim grupları için son teklif verme tarihi 27 Nisan 2021 olarak ilan edildi. Belirlenen tarihte ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile yapılacak. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma yöntemi ile sonuçlandırılacak.

Tortum HES Özelleştirme İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı! - Resim 1

İHALE METNİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

İHALEDE GİZLİLİK TAAHHÜTNAMESİ İMZALANACAK!

İhaleye katılabilmek için Katılımcıların istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “TORTUM HES İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde İdare’nin aşağıdaki adresine en geç, son teklif verme tarihi 27/04/2021 saat 17:00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekecek.

Yayımlanan ihale metnine göre ihalelere katılabilmek için Gizlilik Taahhütnamesinin imzalanması ve İhale Şartnamesi ile Tanıtım Dokümanı’nın alınması zorunlu tutuldu. İhale dökümanı için belirlenen rakam ise 10 bin lira olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER