Tosuncuk Mehmet Aydın'ın Yatına, Ferrari Arabasına, 7 Villa Arsası ve Şirketin İnşaat Malzemelerine O Ülke El Koymuş!

Brezilya'da kendi isteği ile teslim olarak yurda geri getirilen Mehmet Aydın ya da kamuoyunda bilinen adı ile Tosuncuk mal varlığı hakkında yeni açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Uzun süre kendisinin ve eşinin lüks aracı ile yurt dışında yaptığı drift görüntüleri ile Türkiye'de konuşulan Tosuncuk lüks araçlarının akıbetini açıkladı.

EMLAK MAGAZİN 08.07.2021 - 14:20 08.07.2021 - 14:20 Emlak 365

Tosuncuk Mehmet Aydın yurt dışına dönüşü ile beraber vermiş olduğu ifadesinde merak edilen soruları yanıtladı. Yurt dışına ilk kaçtığında Türkiye'de gündeme bomba gibi düşen videoda görünen kendisine ve eşine ait lüks araçlar hakkında da açıklama yapan Tosuncuk bu araçlara ne olduğu sorusuna yanıt verdi. 

Kurmuş olduğu Çiftlik Bank üzerinden milyonluk vurgun yapan ve bu paralarla yurt dışına kaçan Mehmet Aydın aradan geçen uzun sürenin ardından önce bir video yayımlayarak teslim olacağını duyurmuş, ardından da Brezilya'da büyükelçiliğe teslim olmuştu. Teslim olma nedenini ise aile meselesi olarak açıklamıştı. 

TOSUNCUK MEHMET AYDIN'IN SÜPER LÜKS FERRARİ ARABASINA NE OLDU?

Mehmet Aydın'ın yurt dışına kaçış sürecinde süper lüks aracı ile atmış olduğu drift görüntüleri yurtta büyük yankı uyandırmış ve tepki çekmişti. Teslim olduktan sonra Tosuncuğa vermiş olduğu ifadesinde kendisi ve eşine ait lüks araçlarının akıbeti de soruldu. Tosuncuk vermiş olduğu ifadesinde satış fiyatının 640 bin dolar olduğu tahmin edilen lüks Ferrari aracına Paraguay'da el konulduğunu söyledi. 

Dün akşam Edirne F Tipi cezaevine sevk edilen Mehmet Aydın "Uruguay'da Ferrari marka lüks aracıma eşime ait araca el konuldu. Yaklaşık 600-700 bin dolar değerinde şahsıma ait yatıma ve şirkete ait 7 villa arsasına, şirkete ait inşaat malzemelerine, yine şirkete ait araçlara el konuldu" denilerek lüks araçlarının akıbetini açıkladı. 

Lüks araçlarının yanı sıra kendisine ait olan 700 bin dolarlık yatına ve şirketine ait olan 7 villa arsasına ve yine şirketine ait olan inşaat malzemeleri ile şirket araçlarına da el konulduğunu belirten Aydın vermiş olduğu ifadesinde yurda dönüş nedeni olarak ise ailevi sorunları gerekçe gösterdi. Mehmet Aydın 2015 senesinde Çiftlik Bank adı verilen oyunu kurmuş ve daha sonra bu oyun üzerinden binlerce kişiyi dolandırarak paralarla yurt dışına kaçmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@