Tosuncuk Olarak Tanınan Mehmet Aydın'ın Giresun Espiye'deki Kaçak Villası Hakkında Yeni Gelişme

Çiftlik Bank soruşturmasının kilit ismi olan ve kamuoyunda “Tosuncuk” lakabı ile tanınan Mehmet Aydın'ın memleketi Giresun'un Espiye ilçesinde yaptırdığı villası kaçak olduğu gerekçesi ile mühürlendi. Kaymakamlık tarafından kaçak olduğu tespit edilen villanın yıkılacağı bildirildi. 

Emlak Haberleri 06.07.2021 - 22:01 06.07.2021 - 22:01 Emlak 365

Türkiye'de Çiftlik Bank soruşturması kapsamında yıllardır gündem olan soruşturmanın kilit ismi Mehmet Aydın yurt dışında uzun süre kaçak yaşamıştı. Geçtiğimiz günlerde teslim olmaya karar veren mehmet Aydın, Brezilya'da teslim olmuş ve Türkiye'ye getirilmişti. 

KAÇAK VİLLA MÜHÜRLENDİ

Mehmet Aydın'ın polis sorgusu halen daha devam ederken gündeme bir başka konu girdi. Mehmet Aydın'ın 2016 yılında memleketi Giresun'un Espiye ilçesinde bir villa yaptırdığı ortaya çıktı. Aydınlar köyünde dere yatağında inşa edilen villanın tamamen ahşap olduğu belirtildi. Ancak yapılan incelemede villanın kaçak olduğu tespit edildi. 

Çiftlik Bank'ın kurucu ismi olarak bilinen Mehmet Aydın'ın memleketinde inşa ettiği villanın babası Murat Aydın adına kayıtlı olduğu bildirildi. Oldukça gelişmiş niteliklerle yapılan villanın güvenlik kameraları ile donaltılmış olduğu ve gelişmiş güvenlik sistemleri ile koruma altına alındığı belirtildi. 

2017 YILINDA ANNESİ ADINA TESCİL ETTİRİLMİŞ

Mehmet Aydın'ın babası Murat Aydın adına kayıtlı olan lüks villanın 2017 yılında el değiştirildiği açıklandı. Murat Aydın'ın 2017 yılında hayatını kaybetmesinin ardından villanın Mehmet Aydın'ın annesi Fatma Aydın adına tescil ettirildiği bildirildi. Yapılan son araştırmalarda villanın uzun süredir boş kaldığı ve kimsenin yaşamadığı belirtildi. 

Mehmet Aydın'ın Giresun Espiye'de bulunan villasının kaçak olduğu iddiaları üzerine Espiye Kaymakamlığı tarafından araştırma başlatıldı. Bu araştırma gereği köye giden yetkili ekipler villanın kaçak olduğunu tespit ettiler. Olay yerinde hemen tutanak tutularak lüks villa kaçak olduğu gerekçesi ile mühürlendi.

Villanın kapısı mühürlü bir belge asıldığı görüldü. Belgede, “İlçemizde Aydınlar Köyü'nde bulunan ve Fatma Aydın adına kayıtlı olan 150 ada, 13 parsel arazi üzerinde herhangi bir izin alınmadan kaçak olarak inşa edilen bina Espiye Kaymakanlığı tarafından 6 Temmuz 2021 tarihli ve 1280 sayılı olurları gereğince mühürlendi.” ifadelerine yer verildi. 

YIKIM KARARI VERİLECEK

Mehmet Aydın'ın villası olarak bilinen kaçak villanın mühürlendikten sonra yıkım kararı alınıp yıktırılacağı bildirildi. Bu konuda gerekli işlemlerin yapılıp yıkım kararına dair süreçlerin tamamlanması gerekiyor. 

Espiye Kaymakanlığı'nın yaşanan gelişmelerle alakalı olarak detaylı bir şekilde kamuoyunu bilgilendireceği bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@