Trabzon, Gaziantep, Zonguldak, Hatay'da Bazı Alanlar için Acele Kamulaştırma Kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 5 farklı şehirde bazı alanların kamulaştırılmasına dair kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Haberleri 04.09.2021 - 08:59 04.09.2021 - 09:02 Mustafa KARAGÖZ

4 Eylül tarihinde yayımlanan kararlar kapsamında Trabzon Ortahisar'da, Zonguldak Çaycuma İlçesinde, Hatay ve Gaziantep ile Syhan Ceyahn arasında bazı alanların kamulaştırılması için Cumhurbaşkanlığı Kararları yayımlandı. İşte ilan edilen o kararlar ve kamulaştırılacak bölgeler. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kamulaştırma kararlarının nedenleri ve kamulaştırılacak bölgelere ayrıntılar şöyle;

Trabzon Ortahisar - Sosyal konut Projesi için

Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Çimenli ve Yeşilköy Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan bazı taşınmazların, bölgede ihtiyaç duyulan sosyal konut projesinin inşaası için  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına ilişkin karar yayımlandı. 

Zonguldak Merkez ve Çaycuma

Zonguldak ili Merkez ve Çaycuma İlçesinde yer alan bazı alanlar sabit tesisler, ulaşım yıllar, enerji nakit hatları, katodik koruma hatları, anot yataklarının yapımı amacıyla Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Hatay ve Gaziantep

Hatay İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9H3130 Kızılkaya-Baldıran Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar

Gaziantep İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “8G7803 Gelinbuğday DM-Muratlı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar 

Seyahn Ceyhan

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından 154 kV Seyahn Ceyhan-2 enerji iletim hattı yenileme (yeni güzergah) projesi kapsamında bazı bölgelerin kamulaştırılmasına ilişkin karar yayımlandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@