Trabzon Şehir Hastanesi Projesi İnşaatı Sürüyor! Son Durum Ne?

Şenol Güneş Spor Kompleksi ile komşu konumda bulunan dolgu alanına inşa edilecek olan 900 yataklı Trabzon Şehir Hastanesi için çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Emlak Haberleri 28.09.2021 - 08:45 28.09.2021 - 08:46 Gülcan Özer

Toplam yatırım değeri 1 milyon 100 bin TL olarak açıklanan Trabzon Şehir Hastanesi projesinde son durum vatandaşlar tarafından da yakından takip ediliyor. 900 yatak kapasitesi ile Trabzon'u sağlık sektöründe öne çıkaracak olan proje Şenol Güneş Spor Kompleksi yanında yer alan dolgu alanına inşa edilecek. 

Deniz dolgusuna inşa edilecek olan şehir hastanesi projesi için toplamda 400 fore kazığının çakılması için çalışmalar başladı. 206 yataklı genel hastane, 146 yataklı kadın doğum hastanesi, 161 yataklı onkoloji hastanesi, 151 yataklı KVC hastanesi, 33 adet ameliyathane, 171 yataklı erişkin yoğun bakım ve 65 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesini barındıracak olan hastane 900 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. 

TRABZON ŞEHİR HASTANESİ SON DURUM NE, HANGİ TARİHTE AÇILACAK?

Şehrin sağlık sorununa çözüm olacak olan hastane büyük önem taşırken inşaatı bu nedenle tüm Trabzonlular tarafından da yakından takip ediliyor. Deniz dolgusu alanı üzerine inşa edilecek olan hastanede 400 fore kazık çakımına başlandı. 

Şenol Güneş Spor Kompleksi ile komşu konumda yer alacak olan hastanenin inşaat çalışmalarının en geç 2023 senesine kadar tamamlanarak açılışının yapılması planlanıyor. Konu hakkında açıklama yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu "İnşallah 2023 seçimlerinden önce şehir hastanesinin tamamlanması arzu ediliyor biz de onu takip ediyoruz. Trabzonumuzun çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak birçok hastaneyi birleştirip tek elden hizmetin yürütüleceği önemli bir yatırım. Cumhurbaşkanımızın Türkiye'de sayılı şehirlerde gerçekleştirdiği vizyon projelerinden bir tanesi" diyerek projenin önemine vurgu yaptı.

Zorluoğlu Trabzon Şehir Hastanesi ihalesi sürecinin tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına hızla başlandığını belirterek dolgu alanı üzerine inşa edilmesi nedeni ile sürecin daha titiz yürütüldüğünü belirterek "Zaten şehir hastaneleri Türkiye'nin her yerinde çok yüksek şiddetli depremlere dayanacak şekilde bir projelendirilmeyle yapılıyorlar. Şimdi orada zeminin güçlenmesi ve uygun zemine uygun teknikle iş yapma adına fore kazık çalışması devam ediyor" dedi. 

Hastanenin depreme dayanıklı ve en güvenilir şekilde inşa edileceğini belirten Zorluoğlu büyükşehir belediyesi olarak kendilerinin de Trabzon Şehir Hastanesi ulaşımı ve altyapı çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@