Trafikten Çekilmiş 4 Kamu Aracı 24.000 ve 36.500 TL'ye Satışa Çıkarıldı

Toprak Mahsulleri Ofisi Ege Denizli Başmüdürlüğü kendisine ait olan 1999 ve 2000 model 4 aracı satışa çıkardığını duyurdu. Satış fiyatları 24.000 TL olarak belirlenen araçlar için ihale düzenlenecek.

Finans 16.11.2021 - 17:07 16.11.2021 - 17:07 Mustafa KARAGÖZ

Kamudan araç satış ihaleleri arabası olmayan vatandaşlar ikinci el araç alım fırsatı yakalıyorlar. 

Farklı il ve ilçelerde faaaliyet gösteren devlet kurumları daha önceden kullandıkları ancak daha sonra kullanılmayan araçları ihaleyle satışa çıkarıyorlar. 

KAMUDAN SATILIK İKİNCİ EL ARAÇLAR

Kamudan satılık araçlar için kurumlar ihale duyuruları yayımlarlar. Duyurularda araçların özellikleri tek tek ilan edilir. Araçların markaları, modelleri, hasar kayıtları, km ve diğer tüm bilgiler açıklanır. 

Tüm bu özelliklere karşın kurumlar araçlar için istedikleri fiyat listelerini de belirlerler. İlan edilen muhammen bedel üzerinden ihale başlatan kurumlar katılım az olması ve teklif gelmemesi durumunda araçları ilan edilen ilk teklif fiyatına satarlar. Katılımın fazla olduğu durumlarda en yüksek teklifi veren katılımcı almaya hak kazanır. 

YENİ BİR İLAN GELDİ

Toprak Mahsulleri Ofisi Ege Denizli Başmüdürlüğü, Basın İlan Kurumu üzerinden yayımladığı bir duyuru ile trafikten çekilmiş 4 araç için ihale düzenleyeceğini açıkladı. Araçlar için detaylı bilgiler ilan eden kurum araçların Renault Toros 12 Station marka olduklarını ve araçlardan bir tanesinin 1999 model diğer üç tanesinin ise 2000 model olduklarını duyurdu. 

Fiyat Listesi

toros marka kamu aracı

İhaleye katılacaklar için araçların nerede nasıl görülebileceği ve ihalenin hangi usulle yapılacağına dair kurum bir açıklamada bulundu. 

"İhaleye ait şartname ve ekleri KDV dahil 100.00 TL karşılığında Toprak Mahsulleri Ofisi Ege Denizli Başmüdürlüğünden temin edilebilir. İhaleye katılacak isteklilerin şartnameyi satın alması zorunludur. Satılacak araçlar mesai saatleri içerisinde Toprak Mahsulleri Ofisi Ege Denizli Başmüdürlüğünde görülebilecektir."

İHALE TARİHİ

Satışa çıkarılan 4 araç için istekli olabilecek vatandaşlar ihale başvurularını kurumdan alacakları şartnamede ki evraklarla 24 Kasım tarihine kadar yapacaklar. İlk ihale tarihinde satış gerçekleşmezse 30 Kasım tarihinde bir ihale daha düzenlenecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@