Trend Olan 2021 İlkbahar Ev Dekorasyonu Fikirleri! Bu Yılın Moda Renkleri Neler?

İlkbahar aylarının gelmesi ile beraber insanlar ev dekorasyonu fikirlerini araştırmaya başladılar. Trend olan 2021 ilkbahar ev dekorasyonu önerileri nelerdir? Bu yılın modasında hangi dekoratif stiller var?

Dekorasyon 11.04.2021 - 03:00 11.04.2021 - 03:00 Serhat Karaman
İnsanların en önemli yaşam alanlarından olan evler için her yıl değişen dekorasyon trendleri sıklıkla araştırılan konuların başında geliyor. Pandemi sürecinde çok daha fazla zaman geçirilmeye başlanan evlerin dekorasyonunda kullanış amacına uygun olarak şekillendirilen dekorasyon fikirleri ön lana çıkmaya başladı. Peki 2021 ilkbahar ev dekorasyonu fikirleri nelerdir? Hangi stiller bu yıl moda oldu?

2021 ilkbahar ev dekorasyonu önerileri arasında çarpıcı boya renkleri, ilgi uyandıran kumaşlar, iç mekanlara derinlik katan stiller, insanı geçmişe götüren eskitilmiş mobilyalar, home ofis detaylarını barındıran işlemler bulunuyor.

SOFİSTİKE RUSTİK TRENDİ

Evlerinde modern konforu seven ama kendi zevklerini de dekorasyona eklemek isteyenler için biçilmiş kaftan olan Sofistike Rustik stili 2021 ilkbahar ev dekorasyon stilleri arasında başı çekiyor. Bu stil tahta döşemeye sahip, açıkta krişi bulunan ve panelli duvarları olan nitelikteki evlerde çok çarpıcı bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlıyor. Modern olduğu kadar geleneksel dekorasyon öğelerinin birleştirildiği bu stilde insanlar dekoratif bir klişe yerine orijinal bir dekorasyon ortaya çıkarabiliyorlar.

VİNTAGE TRENDİ

Eskiden vazgeçmeyen ve nostalji ile birlikte yaşamayı seven insanlar için oldukça kullanışlı olan vintage stili ev dekorasyonu için 2021'de yeniden moda oldu. Antikalar ve retro parçalar bu stilin vazgeçilmezleridir. Güçlü renkler ve uyumlu estetik vintage trendi için olmazsa olmazıdır. Nostaljik olan ama kasvet barındırmayan aksine insanların ruhuna ferahlık katan ev dekorasyonu fikirleri tercih sebebi olmaya başladı. Ancak bu dekorasyon işlemini yaparken çok dikkat edilmesi gerekir. Adım adım gidilmediği takdirde işin sonunda çok kasvetli bir ev dekorasyonuna sahip olunabilir. Bunun için büyük mobilyalardan kaçınmak, kalın kumaşlardan uzak durmak tavsiye edilmektedir. Ayrıca son dokunuş sırasında duvar aydınlatmaları önerilmektedir.

SARI VE GRİ STİL

2021 yılının ev dekorasyonu renkleri arasında mode olan iki renk bulunuyor. Sarı ve grinin uyumu bu yıl dekorasyonda etkili olmaya başladı. Birbirine çok uyumlu olmadığı düşünülen bu iki rengin birleşiminden moral verici bir ruhsal etki amaçlanıyor. Dengeli kullanıldıkları takdirde ferahlık getiren sarı ve gri, evleri baştan bir görünüme kavuşturmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@