TRT 1 Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 kanalının en iddialı yapımlarından biri olmaya hazırlanan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi başlıyor. Peki dizi ne zaman, hangi gün saat kaçta yayınlanacak? Barbaros dizisi nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 16.09.2021 - 10:31 16.09.2021 - 10:31 Mustafa KARAGÖZ

TRT1 sevilen ve büyük ilgiyle izlenen dönem dizilerine bir yenisi daha Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı ile eklenecek. 

Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan Angin Altan Düzyatan'ın başrolünde olacağı dizi uzun zamandır büyük bir kitle tarafından bekleniyor. Peki yeni dönemin iddialı Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisi nerede çekiliyor? İşte detaylar..

BARBAROS DİZİSİ NEREDE HANGİ ŞEHİRLERDE, İLÇELERDE ÇEKİLİYOR?

Barbaros dizisi yeni dönemde büyük ses getirmeye hazırlanan dizilerin başında geliyor. Yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca'nın yer aldığı dizide çok sayıda ünlü isim yer alıyor. Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisi genel olarak Midilli’den çıkan dört kardeşin denizlerin fatihi olmalarını konu alıyor. Barbaros Dizisinde genel olarak Sipahi Yakup Ağa’nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas Reis'in hayatı ele alınacak. 

Dizinin en önemli kozu ise başrollerde yer alan oyuncuları oldu. 

Barbaros kardeşlerin serüveni olan dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan yer alıyor. Dizide ayrıca daha önce Sen Anlat Karadeniz dizisiyle tanınan Ulaş Tuna Astepe bulunuyor. Dizide yer alan diğer isimler Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan olurken önümüzdeki bölümlerde daha farklı isimlerin dizide yer alması bekleniyor. 

Engin Altan Düzyatan dizide Oruç Reis karakterini oynarken Ulaş Tuna Astepe ise Barbaros Hayreddin Paşa rolünde yer alacak. İshak Reis'e Yetkin Dikinciler, İlyas Reis'e ise Caner Topçu hayat verecek. Pelin Akil Altan'da dizide Izabell rolünde olacak. 

Dizi Nerede Çekiliyor?

Yeni yayın döneminde Perşembe akşamları yayınlanacak dizinin çekimleri ise İstanbul'da gerçekleştiriliyor. İstanbul'un farklı semtleri dizi için çekim alanı olurken dizi genel olarak Beykoz'da çekiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@