TRT 1'in Teşkilat Dizisinde Operasyon Sahneleri Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Nasıl Belirleniyor?

TRT 1'in bu sezon en iddialı yapımlarından birisi olan Teşkilat dizisi reyting rekorları kırarken bu diziye dair tüm detaylar merakla araştırılıyor. Teşkilat dizisinin operasyon sahneleri nerede çekiliyor? Teşkilat oyuncuları kimler?

TRT 1'in Teşkilat Dizisinde Operasyon Sahneleri Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Nasıl Belirleniyor?

TRT 1'in 2021 yapımlarından olan Teşkilat dizisi çok büyük bir ses getirmeyi başardı. Dizinin orijinal konusu ve sürükleyici hikayesi başarılı oyunculuklarla birleşince Pazar akşamları milyonlarca izleyici ekran başına kilitleniyor. Birbirinden sürpriz olayların meydana geldi dizide heyecan ve aksiyon bir an olsun düşmüyor.

TRT 1'in Teşkilat Dizisinde Operasyon Sahneleri Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Nasıl Belirleniyor? - Resim 1

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından desteklenen Teşkilat dizisinde gerçekçilik boyutu izleyenleri adeta ekrana hapsediyor. Her hafta yeni bölümü için büyük bir heyecan yaşanan Teşkilat dizisinde artık sürpriz olayların olmadığı bölüm neredeyse yok. Bunun için çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Teşkilat dizisi kısa süre içerisinde ismini en çok izlenen diziler arasında zirveye yazdırmayı başardı.

TEŞKİLAT DİZİSİ ÇEKİM YERİ NERESİ?

TRT 1'in Teşkilat Dizisinde Operasyon Sahneleri Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Nasıl Belirleniyor? - Resim 2

Teşkilat dizisinin en çok izlenen dizilerin başına oturması ile bu dizi hakkında merak edilen konular da araştırılmaya başlandı. Özellikle dizinin çekildiği yere dair çok dayıda sorgulama yapılıyor. Teşkilat dizisi nerede çekiliyor? Teşkilat dizisi çekim yeri neresi? Bunun gibi sorular sorulurken son dönemlerde Teşkilat dizisinin operasyon sahnelerinin nerede çekildiği merak edilmeye başlandı. Oldukça profesyonelce yapılan çekimler operasyon sahnelerinin gerçekten de Kuzey Irak'ta çekildiğine dair izlenimler uyandırdı.

TEŞKİLAT DİZİSİ OPERASYON SAHNELERİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

TRT 1'in Teşkilat Dizisinde Operasyon Sahneleri Nerede Çekiliyor, Çekim Yerleri Nasıl Belirleniyor? - Resim 3

Teşkilat dizisi genel olarak Ankara'da çekiliyor. Akyurt, Keçiören, Yenimahalle, Mamak, Çankaya, Altındağ, Polatlı, Gölbaşı ve Sincan gibi ilçelerde dizinin çekimleri sürdürülüyor. Operasyon sahneleri için ise yine Ankara'da uygun mekanlar teknoloji ile birleştirilerek çekimler yapılıyor. Özellikle drone kameraların kullanımı ile Teşkilat dizisindeki operasyon sahnelerinin kalitesi Hollywood kalitesini aratmıyor. Dizinin tüm sahneleri Ankara'da çekilmektedir.

TEŞKİLAT DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Taşikilat dizisinin oldukça profesyonel bir oyuncu kadrosu vardır. Birbirinden yetenekli tecrübeli ve tecrübesiz oyuncuların harmanlandığı dizide oyunculuk performansı olarak çok eleştirilen bir oyuncu olmamıştır. Teşkilat dizisinde Mesut Akusta, Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Tuzcu, Ezgi Şenler, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Yavuz Bingöl, Mehmet Usta, Ahmet Uğur Say, Nihat Altınkaya ve Serdar Yeğin gibi oyuncular yer almaktadır. Diziyi her hafta yeni karakterler ile sürpriz oyuncular dahil olmaktadır.