TRT1'in Yıldızlar Dolu Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1'de yayın hayatına başlayacak olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi büyük bir merakla bekleniyor. Peki TRT1'in yeni dizisi nerede çekiliyor? Başrol oyuncuları kim? Diziye son transferler.

Emlak Magazin 10.09.2021 - 11:40 10.09.2021 - 11:40 Mustafa KARAGÖZ

TRT1'in dönem dizilerine yeni yayın döneminde yenileri ekleniyor. En merak edilen dizilerin başında ise Alparslan Büyük Selçuklu dizisi geliyor. 

Çok önemli isimlerin yer alacağı dizide Selçuklu Devleti ve Alparslan'ın hayatı ele alınacak. Türk tarihinin çok önemli bir konumunda yer alan Selçuklu Devletine ışık tutacak olan diziye dair merak edilenleri araştırdık. 

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Akli Film'in TRT 1 için çektiği Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde tüm detaylar yerine oturmaya başladı.

"Malazgirt Fatihi" olarak adlandırılan Selçuklu Devleti'nin ikinci lideri Alparslan'ın hayatını konu alacak olan dizide ilk iki fragman yayımlandı. Barış Arduç ve Fahriye Evcen'in başrollerinde olacağı dizide çok sayıda önemli isim yer alacak. Ekim ayında başlaması beklenen diziye dahil olan son isim Toprak Sergen oldu. Sergen, dizide Bizans komutanı Kekavmenos'a hayat verecek. Ayrıca güzel oyuncu Gizem Karaca diziye dahil olan son isimlerden biri. Karaca TRT1'de yayınlanacak dizide yabancı bir karakteri oynayacak ve hırslı, imparatoriçe olmak isteyen bir kadını oynayacak. Dizide ayrıca çok sayıda önemli isim yer alıyor. 

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Çağatay Tosun oturuyor. 

Dizinin nerede çekildiği de çok sayıda izleyeci tarafından merak edilen başlıklar arasında. 

Dönem dizisi olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi İstanbul'da çekiliyor. Şehre yakın bozkır alanlarının sıkça kullanıldığı dizi İstanbul ilinin çeşitli semtlerinde kameraya alınıyor. Dizi için İstanbul'da birçok noktaya dizi seti kuruldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@