Trump Görüşmesi Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mektup Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmesi öncesinde, gündemde uzun süre kalan mektup konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Gündem 08.11.2019 - 14:39 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmesi öncesinde, gündemde uzun süre kalan mektup konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir takım ziyaret ve toplantılarda bulunmak için Macaristan'a gitmişti. Macaristan'da gerçekleştirilen görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü. Bu kapsamda dönüş sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şu yönde;DONALD TRUMP'IN MEKTUBUNA İLİŞKİN AÇIKLAMACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının önemli bir bölümünde 13 Kasım'da ABD'ye yapacağı ziyarete ayırdı. Basın mensuplarının da bu konuya dair sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan terörist iadesi konusuna değindi. Bu konuda ABD'ye iletilen talepleri dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca ABD Başkanı Trump'ın mektubuna ilişkin de açıklamalarda bulundu. Mektubu Trump'a ileteceğim diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı."Biz önceki akşamki görüşmemizde Sayın Trump'a dedik ki 'ne yazık ki siz böyle bir kişiyle bir araya geliyorsunuz. Böyle bir kişi ile bir araya gelişinizi biz kınıyoruz.' Elimizde malum mektup var. Bu mektubu ben Sayın Trump'a takdim edeceğim. Siz bana bu mektubu bu adamın arabulucu olmasını düşünerek gönderdiniz. Benim size söylediklerim belli. Dedim ki 'Ben böyle bir teröristi veya terör örgütünü muhatap almam.' Bunun üzerine kendisi 'Pence'i göndereceğim' dedi."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@