>

TSK Askerde Kullanıma İzin Verdi! Piyasada Tuşlu Telefon Kalmadı

Son dönemlerde sıfır ve ikinci el telefon sektöründe farklı bir durum yaşanıyor. Akıllı telefonların yanında eski tuşlu telefonlarda oldukça ilgi görüyor.

TSK Askerde Kullanıma İzin Verdi! Piyasada Tuşlu Telefon Kalmadı

Son dönemlerde sıfır ve ikinci el telefon sektöründe farklı bir durum yaşanıyor. Akıllı telefonların yanında eski tuşlu telefonlarda oldukça ilgi görüyor. Nostalji amacıyla alınan tuşlu telefonlar uzun şarz ömrü ve askerde kullanmak üzere de tercih edilmeye başlandı.

TUŞLU TELEFONLARA İLGİ YENİDEN ARTIYOR

Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilan edilen kısmi telefon kullanımına dair izin tuşlu telefon kullanımına olan ilgiyi birden artırdı. Gaziantep'te telefon sektöründe yaşanan gelişmeler ise tuşlu telefonlara ilgiyi gözler önüne seriyor. Sektörde yer alan esnaflar son dönemlerde tuşlu telefonlara çok büyük bir ilginin olduğunu söylüyorlar. Esnaflar artan ilginin nedenini ise çok sayıda kişinin askere gidecek yakını için tuşlu telefon aldığını bunun yanında bazı vatandaşların nostalji amacıyla kullandığını söylediler. Uzun pil ömrü için de tuşlu telefon tercih edenler bulunuyor.

Hem esnaflık yapan hemde telefon tamirciliği yapan Hasan Atmaca artan ilgiye dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında tuşlu telefon fiyatlarına dair de açıklamalarda bulunan Atmaca, son gelişmelere dair şu açıklamada bulundu. "TSK'nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stokumuz bile tükendi. Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar ilgi duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor"

Telefon sektöründe yer alan bir başka esnaf ise tuşlu telefon kullanımlarının neden tercih edildiğini açıkladı. Tuşlu telefonların daha az arızalandığı ve pil ömrünün uzun olduğunu ifade eden esnaf kendisinin de tuşlu telefon kullandığını söyledi.