TSK'nın Askeri Operasyonları Sonrası Rusya'dan Yeni Görüşme İsteği

Türk Sİlahlı Kuvvetlerinin desteklediği İdlib operasyonunun ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi.

GÜNDEM 24.02.2020 - 16:49 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türk Sİlahlı Kuvvetlerinin desteklediği İdlib operasyonunun ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Rus İşleri Bakanı Lavron yapmış olduğu konuşmasında, Rusya'nın İdlib konusunda Türkiye'yle yeni bir görüşme yapacağını açıkladı.

Türkiye'nin kısa süre önce İdlib'te ki ateşkesi sağlamak için destekledi askeri operasyon halen devam ediyor.Esed unsurlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda bölgedeki rejim güçlerine ağır hasarlar verdirildi. Rusya ile Türkiye arasında gerileme neden olaya dair ise Rusya'dan son dakika açıklaması geldi.RUSYA TÜRKİYE'YLE YENİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEK.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye Rusya ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının çok önemli bir bölümünü İdlib konusuna ayıran Sergey Lavrov İdlib konusunun Türkiye ile birlikte ele alındığını ifade etti. Bölgede tansiyonun düşmesi için görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov şu açıklamalarda bulundu.“Hazırlandığımız yeni görüşmelerde söz konusu bölgenin gerçekten gerilimi azaltma bölgesi olmasını ve bu bölgede teröristlerin hüküm sürmemesini nasıl sağlayacağımız konusunda anlaşmaya varmayı umuyoruz”Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov konuşmasının devamında ayrıca ABD'nin bazı terör gruplarına yönelik ifadelerindende endişe duyduklarını ifade etti.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@