TÜİK Enflasyonu Açıkladı, Remzi Özdemir Doları Yaktılar Diyerek Yeni Dolar Tahmini Yaptı: Çok Kötü Günler Geliyor!

Enflasyon Araştırma Grubu ENAG tarafından yüzde 123.8 olarak açıklanan Şubat enflasyonu TÜİK tarafından yüzde 54.44 olarak ilan edilmişti. Remzi Özdemir son dolar yorumu ile yeni rakam açıkladı!

Finans 03.03.2022 - 13:50 03.03.2022 - 13:52 Gülcan Özer

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan rakamlarla son 20 senenin en yüksek enflasyonu ilan edilirken açıklanan rakamlar sonrasında gözler dolar kuru ve altın fiyatlarına çevrilmişti. Konu hakkında değerlendirmede bulunan ekonomist Remzi Özdemir, enflasyon rakamlarının inandırıcı olmadığını belirterek Mar ayının dolar kurunu vuracağını iddia etti. 

Yapmış olduğu başarılı dolar yorumları ve tahminleri ile piyasada adını "dolar kahini" olarak duyuran Remzi Özdemir, Yeniçağ TV'nin canlı yayınında Gülay Tunçel'e önemli açıklamalarda bulunarak "Rakamların inandırıcılığı yok. Benzine bu kadar zam gelirken, 20 liraya dayanmış, 1 kilo peynirin 90 lira olduğu bir ülkede siz aylık enflasyonun yüzde 4 olduğunu söylerseniz inandırıcılığınızı kaybederseniz" diyerek TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını eleştirdi. 

REMZİ ÖZDEMİR DOLAR TAHMİNİ İÇİN YENİ RAKAMI DUYURDU: MART AYINDA DOLAR NE OLUR?

TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamının düşük olduğunu belirten Özdemir "ENAG yıllık bazda enflasyonu yüzde 100'ü aştığını duyurdu. İnsan en iyi enflasyonu kendisi ölçer. Cebindeki maaşı ile bu ay ne aldın, geçen ay ne almıştı. Buradan enflasyonu kendisi görür. Sadece benzine 2 TL zam geldi. Peki, nasıl enflasyon bu kadar artar? Ancak biz yine de kâğıt üzerinde TÜİK'i baz alıyoruz. 

remzi özdemir enflasyon sonrası dolar tahmini

DOLARI BU SAATTEN SONRA TUTAMAZLAR: MART AYI SONUNDA 1 DOLAR KAÇ TL OLACAK?

Bu bize enflasyonun geçici değil, kalıcı olduğunu gösteriyor. Hükümet memur ve emekli maaşları nedeni ile bu rakamı düşük tutmaya çalışıyor. Bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket başımıza geldi. Sağımızda, solumuzda savaş var. En büyük ticaret yaptığımız, turizm gelirinin en yüksek olduğu 2 ülke birbiri ile savaşıyor. Bunlara rağmen dolar frenlenmeye çalışıyor. 

Normal şartlarda dolar kurunun enflasyon oranı kadar yükselmesi ya da buna yakın yükselmesi gerekiyor. Doları bu seviyelerde tutmak için kamu bankaları o kadar dolar sattı, o kadar doları yaktılar. Benim en büyük korkum bu enflasyon ile beraber ülkede mevduat faizi yüzde 14 enflasyon yüzde 50! Negatif faizin bu kadar olur mu? Kur korumalı mevduat var ama bu da etkili değil.

remzi özdemir dolar tahmini 3 mart

Dolar Mart ayı içinde patlayacak. Kur korumalı mevduat hesabında büyük bir çözülme bekliyorum. Alınan önlemlerin etkili olacağını beklemiyorum. Faiz arttırmadan bu sorun çözülmez. Doları swaplarla borç alınan paralarla tutamazlar. Mart ayında kamu bankaları ve Merkez Bankası müdahalesi ile daha fazla tutamazlar. Vadeli işlemler piyasasına baktığınızda 14.60 TL'den dolar işlem görüyor. Martın sonunda dolan en kötü ihtimalle 14,60 TL olacak demek. Çok kötü günler geliyor " diyerek doların Mart ayı sonunda patlayacağını iddia etti.

REMZİ ÖZDEMİR DOLAR YORUMU SON DAKİKA: MART AYI DOLARI VURACAK!

NOT: Burada yer alan bilgiler Remzi Özdemir tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@