TÜİK TEFE TÜFE Ocak Ayı Enflasyonu ve Şubat 2022 Resmi Kira Artışı Zam Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK 2022 senesinin merakla beklenen ilk enflasyon rakamını açıklamaya hazırlanıyor. TÜİK TÜFE Oranları 2022 ne zaman açıklanacak? Ocak enflasyonu, Şubat kira zam oranı!

Emlak Haberleri 01.02.2022 - 11:20 01.02.2022 - 11:32 Gülcan Özer

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları için geri sayım başladı. 2020 yılının ilk enflasyon raporu için beklentiler yükselişin devam edeceği yönünde gerçekleşirken söz konusu rapor içerisinde yer alan rakamlar milyonlarca kişinin hayatını etkileyecek. 

Memur ve emekli maaş zammı için açıklanacak rakamlar ile 2022 yılının ilk enflasyon farkı zammı için ilan edilecek olan rakamı belirlenirken aynı zamanda 12 aylık TÜFE ortalaması da milyonlarca kiracı ve ev sahibi için uygulanacak olan resmi kira artışı zam oranı sınırı olarak uygulanacak. 

TÜİK TEFE TÜFE ORANLARI 2022! OCAK AYI ENFLASYONU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açıklanacak olan enflasyon rakamları memur ve emekliler kadar ekonomistler, ev sahipleri ve kiracılar tarafından bekleniyor. Ülkemizde hem maaş zamları hem de kira artış oranı rakamları enflasyon rakamı üzerinden belirlenirken yine dul ve yetim maaşları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması gibi rakamlarda da bu oranlar kullanılıyor. TÜİK enflasyon raporu 3 Ocak 2022 Perşembe günü açıklanacak. 

tüik-ocak-enflasyonu

TÜİK TEFE TÜFE ŞUBAT 2022 RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK, NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından 3 Ocak 2022 Perşembe günü ilan edilecek olan enflasyon raporu içesinde yer alacak olan 12 aylık TÜFE ortalaması resmi kira artışı zam oranı sınırı olarak uygulanacak. Söz konusu oran saat 10:00 itibari ile kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@