Tüm Bankaların Borçları için Geçerli! İş Bankası Her Bir Kişiye 50.000 TL Ayırdı

İş Bankası borcu olanlar için hazırladığı borç kapatma kredisinde 36 ay vade ile 50.000 TL kredi olanağı sunuyor. Bankanın sağladığı tüm bankaların kredi ve kredi kartları için geçerli olacak.

Finans 15.12.2021 - 11:44 15.12.2021 - 11:44 Mustafa Karagöz

İş Bankası tarafından hazırlanan borç kapatma kredisi tüm bankaların kredi kartı borçlarını ve tüm bankaların ihtiyaç kredisi olanaklarını kapsıyor. İş Bankası müşterilerinin taleplerini kişiye özel faiz oranlarıyla karşılıyor. Farklı ve birden fazla bankaya borcu olanlar için İş Bankası'nın sunduğu aralık 2021 dönemi olanaklarını derledik. 

İŞ BANKASI BORÇLARI KAPATIYOR

Pandemi süreci, yaz dönemi, bayram dönemleri ve benzeri nedenler ile bankalardan ihtiyaç kredileri kullanan, kredi kartlarına ayrı ayrı yüklenen vatandaşlar borçlarını ödemekte zorluk yaşabiliyorlar. Enflasyon oranlarının çok yükselmesinin ardından masrafların artması ve alım gücünün azalması borçlarda ödenme zorluğu yaşanmasında ki en önemli etmen oldu. 

Farklı ve çeştili bankalara borcu olanlar ise borçlarını ayrı ayrı ödemek zorunda kalıyorlar. Hatta bazı durumlarda bir bankaya ödenen borç ile ek hesaptan para çekimi ardından diğer bankaya borç ödemesi şeklinde formüller uygulanabiliyor. 

borç kapatma kredisi 2 iş bankası

İş Bankası ise müşterilerin ayrı ayrı birden fazla yaptıkları ödemeleri tek kaleme indiriyor. Bankaya borç transfer kredisi için başvuru yapan müşterilerin aylık kazançları, kredi puanları uygun olması durumunda yüksek limitle kredi kullanabilirler. Krediyle tüm borçlar yapılandırılabilir. İş Bankası borç bulunan her banka için ödeme yapar sonra toplam krediyi istenilen vadede ödeme planı hazırlayarak ay ay tahsil eder. 

BORÇ YAPILANDIRMA KREDİSİNDE SİSTEM NASIL İŞLER?

Borç yapılandırma kredisine başvuru yapılmasının ardından İş Bankası müşterilerin tüm borçlarını belirler. Online kanallar üzerinden borçların tamamı ödenir. Tüm kredi ve kredi kartı borçları peşin olarak kapatılır. Ardından kullanılan tutar, aylık belli bir faiz üzerinden ihtiyaç kredisi olarak müşteriye tanımlanır. Müşterilerde 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade ile ihiyaç kredisi borçlarını İş Bankasına öder. 

borç kapatma kredisi 1 iş bankası

BORÇ KAPATMA KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

İş Bankası borç kapatma kredisi özelliklerinde ilk detay, kredi limitidir. İş Bankası borç kapatma kredisi kullanacak olan müşterilerine 36 ay vadeli 50.000 TL, yada 24 ay vadeli 100.00 TL sağlar. Burada bankanın açıkladığı kredi kullanım şartlarının uygun olması istenir. 

Kredi geri ödemeleri kişiye özel belirlenen faiz oranıyla yapılır. Ödemeler 3 ay ertelemeli yada esnek ödemeli olabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@