Tunç Soyer Duyurdu: Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap Yapım Çalışması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yapmış olduğu açıklama ile Örnekköy projesinin ardından Uzundere Kentsel Dönüşüm projesi 3. etap çalışmasına başlandığını açıkladı.

Emlak Haberleri 28.01.2022 - 22:00 28.01.2022 - 22:00 Gülcan Özer

İzmir'de 2020 senesinde yaşanan depremin ardından gözler bir kere daha İzmir'in riskli yapı stokuna çevrilmişti. Türkiye'de gecekondulaşmanın en yoğun yaşandığı illerinden biri olan ve çarpık kentleşme sorunu kronik hale gelen İzmir'de yaşanan depremin ardından kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verileceği açıklanmıştı. 

Süreçte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini ve son 1 aylık süreçte 3. imzalarını attıklarını duyurdu. Hatırlanacağı üzere son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümde uzun süredir anlaşmazlıkların yaşandığı Örnekköy projesinde imzalar atılmıştı. 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UZUNDERE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 3. ETAP İMZALARI ATILDI! 

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer "Kentsel dönüşümde hız kesmiyor, bir ayda 3'üncü imzamızı atıyoruz. Örnekköy projelerimizin ardından Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı’nda bin 422 bağımsız birimi kapsayan 3'üncü etap yapım çalışmalarına an itibarıyla başlıyoruz. Her şey dirençli bir İzmir için" diyerek Örnekköy projesinin ardından Uzundere Kentsel dönüşüm alanında bulunan 422 bağımsız birimi kapsayan 3'üncü etap yapım çalışmalarına başlandığını söyledi. 

kentsel-dönüşüm-izmir

Bugün gün içerisinde Uzundere Kentsel Dönüşümü 3. Etap Yapımı Protokol ve Sosyal Tesisler Temel Atma töreni bugün düzenlenmişti. Düzenlenen törende 422 bağımsız birimi kapsayan 3. etap yapım çalışmalarına başlanmıştı. Söz konusu bölgede imzalar için uzun süreli bekleyiş yaşanmış, hak sahipleri belediyenin garantör olarak devreye girmesi ile projeye onay vermişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@