Tunç Soyer'den İzmirlilere Metro Müjdesi! Buca Metrosu Temeli Atılıyor, Narlıdere Metro Projesinde Sona Gelindi

İzmir'de metro projeleri tüm hızı ile devam ederken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer metro projelerinin son durumu ve yeni metro projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 10.02.2022 - 11:40 10.02.2022 - 11:48 Gülcan Özer

İzmir'de metro hatları üzerinde ki çalışmalar tüm hızı ile devam ederken şehirde yaşanan büyük trafik sorununu çözmek adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu çalışmalara hız vereceklerini duyurmuştu. Belediyenin çalışmaları ile yürütülen metro hatlarının son durumu hakkında açıklamada yine Başkan Soyer tarafından yapıldı. 

Başkan Soyer sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında İzmirliler tarafından büyük bir merakla beklenen metro hatları arasında yer alan Buca Metrosu ve Narlıdere metro hattı için zson durumu duyurdu. İzmir'de yeni metro hatları hangileri, Narlıdere metrosu ne zaman açılacak?

BUCA METROSU PROJESİNDE SON DURUM NE, BUCA METRO PROJESİ TEMEL ATMA TÖRENİ NE ZAMAN?

Buca metrosunun projesinde temel atma töreni heyecanı yaşanırken söz konusu törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı açıklanmıştı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tunç Soyer projede temel atma töreni yapılacağını bir kere daha duyurdu. Başkan Soyer yapmış olduğu açıklamasında "Buca Metrosu'nun temellerini atmamıza sayılı günler kala Narlıdere Metro çalışmalarımızın sonuna yaklaşıyoruz. Rayların yüzde 50'sini döşedik, istasyonların kaba inşaatı bitti. Gelecek yıl, Cumhuriyetimizin 100. yılında hizmete açıyoruz" dedi. Temel atma töreni 14 Şubat 2022 tarihinde yapılacak.

buca metrosu son durum

İZMİR NARLIDERE METROSUNDA SON DURUM NE, NE ZAMAN BİTİYOR, AÇILACAK?

Narlıdere metro hattı projesi hakkında da bilgi veren Tunç Soyer projede rayların yüzde 50'sinin döşendiğini, istasyonların kaba inşaatlarının bittiği, gelecek sene Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları ile açılacağını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@