Tüpte Patlama Yaratacak Son Dakika Zam Haberi: Mutfak Tüpüne 54 TL Zam Geldi! Aygaz, İpragaz Milangaz Tüp Fiyatları 2022

Mayıs ayı tüp fiyatları açıklandı, tüpte zam yağmuru dinmedi! Büyük, küçük, mutfak tüpü fiyatları demeden tüm tüplere zam geldi. Tüpe zam var mı, tüp fiyatlarına zam geldi mi, kaç TL, lira?

Finans 06.05.2022 - 14:09 06.05.2022 - 14:09 Gülcan Özer

Tüm dünyayı etkisi altına alan enerji krizi günden güne etkisini arttırmaya devam ederken yaşanan kriz Türkiye'nin de aralarında yer aldığı enerjide dışa bağımıl olan ülkeleri daha fazla etkiledi. Önce pandemi döneminde bozulan tedarik zinciri sonrasında ise artan jeopolitik riskler, iç savaşlar derken son olarak Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş brent petrol ve doğalgaz fiyatlarında rekor artışlara neden oldu. 

Metal piyasası da yaşanan dalgalanmadan olumsuz etkilenirken demir fiyatları rekordan rekora koştu. Yaşanan gelişmeler iç piyasada tüp fiyatlarını da olumsuz etkiledi. LPG otogaz fiyatları kadar tüp fiyatları da zam yağmuru etkisi altına girerken evinde tüp kullanan kişiler kadar sanayi tüpü fiyatları da zamlardan etkilendi. Tüp fiyatlarına gelen zam 54 TL'ye ulaştı. 

BÜYÜK MUTFAK TÜP FİYATLARI ZAMLANDI! İPRAGAZ TÜP FİYATLARI KAÇ TL OLDU?

Enerji krizi tüm dünyayı avucuna almaya devam ederken yaşanan süreçte tüp fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Mutfak tüpünde yaşanan yükseliş vatandaşın mutfakta tenceresini kaynatmasını da zorlaştırdı. 11 Mart 2022 tarihinde 249 TL'den satılan büyük tüp fiyatında rekor zam açıklandı. 

ipragaz büyük tüp fiyatı eski liste

Gelen son zamların öncesinde İpragaz büyük tüp fiyatı 249 TL'den satılırken bu tüpün fiyatı şu anda ise son zamların ardından 289,50 liraya ulaştı. 

ipragaz yeni tüp fiyatları listesi

İpragaz tüp fiyatları listesinde İpragaz küçük piknik tüpü fiyatı 57,50 TL, büyük mutfak tüpü 12 kg tüp fiyatı 289,50 TL, 24 KG ticari tüp fiyatı 585,50 liraya ve 45 kg sanayi tüpü fiyatı ise bin 94,50 liraya ulaştı. 

aygaz maksi tombul

AYGAZ TÜP FİYATLARI MAYIS 2022 FİYAT LİSTESİ: 12 KG BÜYÜK TÜP FİYATI VE KÜÇÜK PİKNİK TÜPÜ FİYATI KAÇ TL?

Aygaz büyük tüp fiyatı ise son zamların ardından 303 liraya fırlarken Mart ayındaki 249 liralık satış fiyatı ile arasındaki farkı 54 TL ulaştı. Yani 2 aylık süre dolmadan büyük tüp fiyatı 54 liralık zam görmüş oldu. 

aygaz küçük tüp fiyatı

Aygaz küçük tüp fiyatı ise 66,50 TL olarak uygulanmaya devam ediyor. 

milangaz büyük tüp fiyatları

MİLANGAZ BÜYÜK TÜP FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Milangaz markalı tüp almak isteyen kişiler için ise Milangaz büyük tüp fiyatı Ankara listesinde 302,50 TL olarak uygulanıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (14)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@