Turistik Doğu Ekspresi İçin İlk Sefer Tarihi Açıklandı!

Doğu ekspresi her geçen gün daha fazla kişiden talep görmeye devam ederken Ulaştırma Bakanı Turhan turistik doğu ekspresi seferleri düzenleyeceklerini duyurdu!

Gündem 01.05.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Doğu ekspresi her geçen gün daha fazla kişiden talep görmeye devam ederken Ulaştırma Bakanı Turhan turistik doğu ekspresi seferleri düzenleyeceklerini duyurdu!

Dünyanın en güzel 4 rotası arasında gösterilen Doğu Ekspresi treni oluşan yoğun talebe yetişemeyince Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin düzenlenmesine karar verildi. Konu hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Turizm ve Kültür Bakanlığı arasında ortak çalışmalar başladı ve iki bakanlığın sefer konusunda ortak mutabakata vardığı öğrenildi. Turistik Doğu Ekspresi İlk Sefer Tarihi Ne Zaman?Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yapmış olduğu açıklamasında "Turistik Doğu Ekspresi, 120 kişi kapasiteli olacak. Tamamı yataklı vagondan oluşacak tren, Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak" diyerek ilk seferin 29 Mayıs tarihinde saat 20:00 de başlayacağını duyurdu. Ankara Kars Arası Kaç Saat Sürecek?Düzenlenecek olan ilk sefer Ankara kalkışlı olacak. Ankara'dan hareket eden tren Kars'a 27 saat içerisinde varacak. Toplam 53 istasyonda duracak olan tren 4 mevsim boyunca yolculuk esnasında eşsiz bir görsel şov sunuyor. Bu nedenle her yaş grubu kişi tarafından bu rota tercih ediliyor ve Kars'a büyük bir turizm katkısı sağlıyor. Bakan Turhan açıklamasında "Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi'ne yolcu talebi her geçen gün artıyor.Özellikle gençler, doğa tutkunları, fotoğraf çekmek isteyen gruplar başta olmak üzere her yaştan yolcuya ekonomik fiyatlarla yüksek kalitede hizmet sunuluyor" diyerek seferlerin turizme katacağı katkıyı da dile getirdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@