Turizm Bakanı Ersoy'dan Galata Kulesi ve Ekrem İmamoğlu Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında yaşanan Galata Kulesi gerilimi konusunda son açıklama Bakan Ersoy cephesinden geldi.

Gündem 27.02.2020 - 00:30 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında yaşanan Galata Kulesi gerilimi konusunda son açıklama Bakan Ersoy cephesinden geldi. Detaylar haberimizde..

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan Galata Kulesi açıklamalarına yanıt verdi. BAKAN ERSOY: BAŞKAN İMAMOĞLU BENDEN NE ZAMAN İSTERSE RANDEVU ALABİLİR! Galata Kulesi işletme hakkının İBB'den alınarak Turizm Bakanlığı'na devredilmesi konusunda eleştirede bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yanıt veren Turizm Bakanı Ersoy “Söz konusu İstanbul olduğunda siyasi bakış açsıyla İstanbul adına bir karar almayı ben doğru bulmuyorum. Siyasi bakış açısıyla ‘Karşıyız’ demek veya ‘Hukuki yollara başvurup haklarımızı koruyacağız’ demek İstanbul açısından doğru bir uygulama değil” dedi. CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI BİNASI NE ZAMAN AÇILACAK?Senfoni orkestrasının binasının ne zaman açılacağı sorularına da yanıt veren Bakan Ersoy göreve geldiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda kendisine özel talimat verdiğini belirterek inşaatın çok hızlı ilerlediğini ve yeni orkestra binasını 2020 yıl sonuna yetiştireceklerini söyledi. Projenin söz konusu net açılış tarihinin ise Haziran ayında açıkklanacağı belirtildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@