Turizmciler harekete geçti! Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi turizimciler harekete geçti. 9 günlük Ramazan Bayramının ardından , şimdide Kurban bayramı tatilinin de 9 gün olmasını istiyorlar ve hükümetten müjdeli haber bekliyorlar.

GÜNDEM 15.07.2019 - 13:29 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi turizimciler harekete geçti. 9 günlük Ramazan Bayramının ardından , şimdide Kurban bayramı tatilinin de 9 gün olmasını istiyorlar ve hükümetten müjdeli haber bekliyorlar.

11-14 Ağustos 2019 tarihleri arasına denk gelen Kurban Bayramı için turizm yetkilileri şimdidien atağa geçti. 9 günlük Ramazan Bayramının ardından , şimdide Kurban bayramı tatilinin de 9 gün olmasını istiyorlar ve hükümetten müjdeli haber bekliyorlar.Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bayrama yaklaşık bir ay kaldığına dikkat çekerek, bayram tatilinin 10 Ağustos arefe günü dahil 14 Ağustos Çarşamba günü sona ereceğini, perşembe ve cuma günleriyle birleştirilerek 9 güne çıkartılmasının geç kalınmış olsa da iyi olacağını kaydetti.Kurban Bayramı'nın Ramazan Bayramı'na göre kurban kesimi nedeniyle farklı olduğuna dikkat çeken Ayık, "Bu bayramda insanlar kurban da keseceği için memleketine gidecek, eş-dost ziyareti yapacak. Kurbanını kesmek gibi faaliyetlere ilk 4-5 gününü ayırabilir. Ardından tatile çıkabilir. Veya önce tatil sonra kurban kesme ve ziyaretler şeklinde tam tersini de planlayabilir" dedi."BLOK TATİLLER YILBAŞINDA AÇIKLANSIN"Blok tatillerin yılbaşında açıklanması gerektiğini yıllardır söylediklerini belirten Ayık, "Bu tür blok tatil olabilecek tatil süreçleri yılbaşında belirlenmeli. Yılbaşında belirlenir ve duyurulursa insanlar daha rahat planlama ve son dakikaya kalmadan çok daha uygun fiyatlara tatil rezervasyonu imkanına sahip olacaktır. Ancak şimdi hem planlama hem de fiyatlar açısından tatil planı çok daha zorlaşıyor" diye konuştu.Bu bayram tatilinde hem iç turizm hem de memleket, eş-dost ziyaretleri gibi aktiviteler açısından önemli hareketlilik beklediklerini de söyleyen Ayık, tatil süresinin 5 gün ya da 9 gün olacağına yönelik belirsizlik olduğunu kaydetti. Ayık, bayramın yurtdışı turizm açısından da yoğun bir döneme denk gelmesinin fiyatlar açısından insanların son dakika tatil planı yapmalarında zorluk teşkil ettiğini söyledi.KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?Arefe Günü 10 Ağustos 2019 CumartesiKurban Bayramı 1. Gün 11 Ağustos 2019 PazarKurban Bayramı 2. Gün 12 Ağustos 2019 PazartesiKurban Bayramı 3. Gün 13 Ağustos 2019 SalıKurban Bayramı 4. Gün 14 Ağustos 2019 ÇarşambaEn güncel haberlerinden aında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı ücretsiz indiriniz...Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@