Türk İş Başkanından Yeni Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği 2019 asgari ücret zammı hakkında Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yeni bir açıklamada bulundu.

Türk İş Başkanından Yeni Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

Asgari ücretle çalışan milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği 2019 asgari ücret zammı hakkında Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yeni bir açıklamada bulundu.

Her asgari ücret öncesi yaşanan gerilimler yeniden yaşanmaya başlanırken, kendisi hakkında yapılan yoğun haberler nedeni ile Türk- İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret ile ilgili söylemiş olduğu sözler hakkında yeni bir açıklama yaptı.TÜRK-İŞ Asgari Ücret Teklifi 2 Bin Lira!Atalay "Komisyona katılan bayan kardeşimizi kamuoyuna tanıttık. Basın mensuplarıyla simit yedik çay içtik. Bu esnada basın mensupları parlamento ile ilgili sorular sordular. İşçi ağırlıklı meseleler konuştuk. İş öyle bir noktaya geldi ki gazetecinin biri sordu asgari ücretle ilgili talebiniz ne, eylül ayında Malatya’da dedim ki asgari ücret 1600 alım gücümüz yüzde kırk aşağıya düştü.Şunu 2000 TLye çekelim aralık ayında da 2000 Tl üzerinden konuşalım. 2000 Tl lafı taraflı tarafsız herkesin kafasına yattı. Ama 35 kuruluşun dışında özel sektör buna uymadı. O ara gazetecinin biri sordu bu işler olmasa ne olacak? Biri dedi ki bize Fransa’da olaylar var bize sordu.Benzin zammı vardı hükümet geriye çekti. Bizim ülkemizde de böyle bu asgari ücretle ilgili bu ne kadar gider önümüzdeki günlerde görürüz. Üç gün sonra bizim ülkemizde de bunla ilgili ne göreceğimizi ne kadar gideceğini görürüz görmez miyiz bize bağlı dedim. İki üç gündür tvde sosyal medyada bize bağlı ifadesi üzerinden işçilere darbe tehdidi yorumları yapıldı.Hayretle izliyorum ben 63 yaşındayım. İnternette televizyonlarda ünlü olan bir insanım. Büyük harflerle vurguluyorum altını çizerek Biz ifadesi işçisi işvereni muhalefeti iktidarı sivil toplum örgütleri bütün kurumlarıyla Türkiye’yi ifade ettim. Maalesef sosyal adaleti ve milletimizin refahını sağlayabildiğimiz sürece bütün zorlukların üzerinden geliriz.Geçmişte bunun bir sürü örnekleri oldu. Konumuzun asgari ücret olduğu ortamda bunla ilgili yoğun çalışma içindeyken bu tür yayınları kamuoyuna yaymak insafsızlıktır merhametsizliktir. Dün aşağı yukarı 15 saattir TÜRK-İŞ camiasını çok rahatsız eden yayınlar yapılıyor."emlak365.com