TÜRK-İŞ Kıdem Tazminatı, BES ve Asgari Ücretten Kesilen Vergiler Hakkında Açıklama Yaptı

Özellikle de asgari ücretliler için geçinmek her geçen gün daha da zor hale gelirken kıdem tazminatı fonu tartışmaları da devam ediyor.

GÜNDEM 20.05.2019 - 08:52 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Özellikle de asgari ücretliler için geçinmek her geçen gün daha da zor hale gelirken kıdem tazminatı fonu tartışmaları da devam ediyor. TÜRK-İŞ açıklaması!

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı kıdem tazminatı haberleri ve gelen yeni duyurularda. Çalışanlar hak kaybı yaşayıp yaşamayacaklarını merak ederken TÜRK-İŞ konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. TÜRK-İŞ Samsun'da Toplandı TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Üyeleri ile dün Samsun'da yapılan toplantı sonrası basına yazılı açıklama gönderildi. Yapılan yazılı açıklama ile başta kıdem tazminatı olmak üzere zorunlu BES ve asgari ücretlilerden kesilen vergiler hakkında da yeni taleplere yer verildi. TÜRK-İŞ Kıdem Tazminatı Açıklaması Kamuoyu gündemini uzun süredir meşgul eden kıdem tazminatı hakkında TÜRKİŞ yapmış olduğu açıklamasında "İşçilerin talebi çok açık ve nettir. Kıdem tazminatı mevcut haliyle devam etmelidir.Şimdi çalışmakta olan işçi, kıdem tazminatında hangi haklara sahipse, ileride çalışacak işçi de aynı haklara sahip olmalıdır. Kıdem tazminatının ödenmesinde mevcut sıkıntıların aşılması için çalışma yapılacaksa Türk-İş katkı sağlayacaktır" ifadeleri ile sistemin eskisi gibi kalması talebinde bulunuldu. TÜRK-İŞ Zorunlu BES Açıklaması Zorunlu hale getirilen tamamlayıcı emeklilik sistemi hakkında da açıklamada bulunan TÜRKİŞ "Sosyal Güvenlik Sistemi'nde geçmişte yapılan köklü değişikliklerin olumsuz etkisi günümüzde ortaya çıkmıştır.Emekli aylıklarındaki gerilemeden, emeklilikte yaşa takılanlara kadar milyonlarca mağdur ortaya çıkmıştır. Yapılması düşünülen sosyal güvenlik 'reformunun' bedeli yine işçi ve emekliye çıkarılmamalıdır. Tamamlayıcı emeklilik olarak adlandırılan bireysel emeklilik sistemi zorunlu olmamalıdır.Tasarruf kararı kişilere bırakılmalıdır. Mevcut emeklilik şartları Uluslararası Para Fonunun (IMF) talebi doğrultusunda yapılmıştır. Ülke ekonomisini IMF dayatmalarından kurtaran anlayışın emeklilik şartlarını da yeniden düzenlemesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır" denildi. TÜRK-İŞ Asgari Ücretten Kesilen Vergi Açıklaması Asgari ücretlilerden kesilen yüksek vergilere de dikkat çeken TÜRKİŞ bu vergilerin artık çalışanlar tarafından yüklenemeyecek boyutlara çıktığını söyleyerek "İşsizlik ve başta gıda fiyatları olmak üzere yaşanan yüksek enflasyonun, işçilerin çalışma ve geçim şartlarını olumsuz etkilemekte, ücretli çalışanlar vergi yükünü taşıyamaz hale gelmiştir"ifadeleri ile bu uygulamalara da son verilmesi ve vergi yükünün hafifletilmesi istendi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@