Türk Müteahhitler Gine'de 100 Bin Konut Üretecek!

Türk müteahhitler iç sektörde daralan talep nedeni ile yurt dışına açılmaya devam ediyor. TOKİ modeli ile Türk müteahhitler Gana'da 100 bin konut üretecek!

EMLAK HABERLERİ 29.05.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Türk müteahhitler iç sektörde daralan talep nedeni ile yurt dışına açılmaya devam ediyor. TOKİ modeli ile Türk müteahhitler Gana'da 100 bin konut üretecek!

ASKON Ramazan ayına özel iftar daveti düzenledi. İftar daveti sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulunan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın yurt dışına açılma planlarından bahsetti. Yurt içerisinde yaşanan ekonomik daralma nedeni ile düşen konut satışlarına değinen Aydın bu nedenle Kanada ve Gana başta olmak üzere yurt dışına açılacaklarını ve bu ülkelerde konut projelerine başlayacaklarını söyledi. TOKİ Modeli İle 100 Bin Konut Üretilecek! Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın yapmış olduğu açılama ile "2018 Ağustos ayından bugüne ekonomimiz üzerine düzenlenen saldırılara başta hükümetimiz ve iş dünyamız olarak aklı selimle refleksler veriyoruz. Birçok alanda ekonomimizi rahatlatacak paketleri hayata geçiriyor, orta ve uzun vadede canlanmayı hayata geçirecek reformlara imza atıyoruz.Tüm zorluklara rağmen, Türkiye güçlü bir ülke olduğunu göstermektedir. Ekonomimizin ne kadar sağlam olduğunu tüm sınamalara karşın göstermekteyiz. Dengeleme sürecinin sağlandığını görmekle birlikte önümüzdeki yıllar için ekonomi bağlamında sıçrama yaşanılacağı da görülmektedir.Bu bağlamda ASKON olarak bizler de taşın altına elimizi koymuş bulunmaktayız. Ülkemizin inşaat sektörünün daraldığı bugünlerde, üyelerimizi dünyaya açmak için göstermiş olduğumuz çabalar hamdolsun meyvelerini vermeye başladı.Gine ve Kanada devlet başkanları nezdinde kurduğumuz temaslar ile bayramdan sonra Gine, Temmuz ayında da Kanada'ya heyetlerimiz ile giderek inşallah inşaat sektörümüzü hareketlendirecek bağlantılarımızı somutlaştıracağız.İlk etapta Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin TOKİ modeli ile ülkesinin ihtiyacı olan 100 bin konuttalebini somutlaştıracağız. Yine 25 Haziran'da gerçekleştireceğimiz başkonsoloslar ve ticari ateşeler toplantımızda karşılıklı ticaretimizi geliştirecek modelleri ele alacağız" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@