Türk projeleri dünyaya açılıyor: Kazakistan ve Özbekistan emlak fuarlarında görücüye çıkacak

Kış aylarında Kazakistan ve Özbekistan'da gerçekleşecek emlak fuarlarında Türk projeleri de yer alacak. Ticaret Bakanlığı, söz konusu fuarlar için devlet desteği verecek.

Emlak Haberleri 08.05.2022 - 00:32 08.05.2022 - 00:33 Büşra Uluşen

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Türk projeleri, Uluslararası Emlak Fuatları ReExpo ve Second Home; Kazakistan, Libya, Özbekistan, Hollanda, Belçika ve Pakistan fuarlarında görücüye çıkacak. Toplam 25 bin ziyaretçinin katılması beklenen fuarlarda 100'ün üzerinde proje sergilenecek. 

Ticaret Bakanlığı, söz konusu fuara katılan gayrimenkul sektöründeki firmalara hizmet ihracatı kapsamında devlet desteği de sağlayacağını açıkladı. 

Türk projeleri emlak fuarlarında sergilenecek

Atılım Fuarcılık tarafından organize edilen emlak fuarları kış aylarına damgasını vuracak. Kazakistan Emlak Fuarı 24-26 Kasım, Özbekistan Emlak fuarı ise 8-10 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuarlara hem fiziki hem de sanal olarak katılım sağlanabilmesinin yanı sıra, katılımcı firmalar hizmet ihracatı kapsamında devlet desteği de alma hakkına sahip olacak. 

Söz konusu fuarın Türkiye açısından da büyük önemi bulunuyor. Fuar ile potansiyel yatırımcılara dünya çapında farklı projeler tanıtılacak, gayrimenkul ve yatırımcıları için Türkiye'de yatırım yapma fırsatı sunulacak. 

Yaklaşık 2 milyon TL reklam desteği verilecek

Ticaret Bakanlığı tarafından 20 Nisan tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan '' Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Karar '' ile gayrimenkul sektöründeki firmalara reklam için devlet desteği verilecek. 

Türkiye'de gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren ve söz konusu fuarlara katılan şirketler destekten yararlanabilecek. Bakanlık tarafından verilen destek miktarları 300 bin TL'den başlayarak 1,8 milyon TL'ye kadar çıkabilecek. Fuarda Türk projeleri tanıtılarak ülkemizin reklamı yapılacak ve Türkiye'ye çekilen yatırımcılar sayesinde döviz girişi sağlanacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@