Türk Tabipler Birliğinden Korkucutu Corona Virüsü Açıklaması: Koruyucu Tıbbi Malzeme Yetersiz!

İran sınırına dayanan Corona Virüsü nedeni ile büyük tedirginlik yaşanırken Türkiye Tabipler Birliği korkutucu bir uyarıda bulundu.

GÜNDEM 26.02.2020 - 10:34 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İran sınırına dayanan Corona Virüsü nedeni ile büyük tedirginlik yaşanırken Türkiye Tabipler Birliği korkutucu bir uyarıda bulundu. Corana virüsü Türkiye'ye geldi mi sorularına Sağlık Bakanı hayır yanıtını verirken tabipler birliği ise koruyucu malzeme uyarısında bulundu. Detaylar haberimizde...

İran'da Corona Virüsü nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı artarken sürekli olarak İran'dan Türkiye'ye geçişler yaşanması vatandaşın tedirginlik yaşamasına neden oldu. CORANA VİRÜSÜ TÜRKİYE'YE GELDİ Mİ?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamasında İran'dan gelen yolculara yapılan kan testlerinde hiçbir olumsuz sonuç çıkmadığını ve alınan tüm numunelerin pozitif çıktığını duyurdu. TÜRKİYE TABİPLER BİRLİĞİ KORANA VİRÜS NEDENİ İLE UYARIDA BULUNDU!TTB tarafından yapılan açıklamada olası bir salgın halinde Türkiye'de yeterli koruyucu malzeme olmadığı uyarısında bulunuldu.Konu hakkında yapılan açıklama "Alandan edindiğimiz bilgiler sağlık kuruluşlarında koruyucu ekipman temininde sorunlar yaşandığını göstermektedir. Hekimler ve sağlık çalışanları enfekte olabilecek kişilerle temas açısından en yüksek risk grubunda olduklarından İran ile komşu illerden başlamak üzere sağlık kuruluşlarında koruyucu tıbbi malzeme ve ekipmanların stokları bir an önce yeterli hale getirilmelidir.Etken virüsün tanısına yönelik serolojik testlerin Hıfzıssıhha Merkezi dışında üniversite hastanelerinin laboratuvarlarında da çalışılmasına dönük düzenlemeler yapılmalıdır" denildi. 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@