Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücretsiz Nereden Öğrenilir?

Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama konusunda son derece iyi hizmet vermektedir. Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama işlemi birkaç yöntemle yapılabilir. Bu yazıda Türk Telekom yardımıyla bilinmeyen numara sorgulaması hakkında bilgi veriyoruz.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 27.11.2019 - 23:33 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama konusunda son derece iyi hizmet vermektedir. Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama işlemi birkaç yöntemle yapılabilir. Bu yazıda Türk Telekom yardımıyla bilinmeyen numara sorgulaması hakkında bilgi veriyoruz.

Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama konusunda son derece iyi hizmet vermektedir. Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama işlemi birkaç yöntemle yapılabilir. Bu yazıda Türk Telekom yardımıyla bilinmeyen numara sorgulaması hakkında bilgi veriyoruz.Telefon Yolu İle Türk Telekom Bilinmeyen Numara SorgulamaTürk Telekom bilinmeyen numara öğrenilmesi için başvurulabilecek yöntemlerden birisi telefon ederek bilinmeyen numaralar servisinden bilgi almaktır. Bu amaçla aranabilecek telefon numarası 118 11 ‘dir. 118 11 Bütün sabit hatlardan ya da cep telefonu operatörlerinden aranabilir.Bu amaçla aranabilecek bir başka numara 118 55’dir.SMS İle Türk Telekom Bilinmeyen Numara SorgulamaTürk Telekom’dan bilinmeyen numara sorgulanmasıiçin başvurulabilecek yöntemlerden biri diğeri de SMS yollamaktır. Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapıldığında eğer aranan numara Türk Telekom rehberine yani TTREHBER’e kayıtlı ise bilinmeyen numaranın kime ait olduğu bulunabilir. Bu işlem için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Açılan mesaj kutusuna sorgulaması yapılmak istenen numara yazılır. Numara yazılırken başına ‘’0’’ yazılmamalıdır.

 • Mesaj doğrudan 118 55’e gönderilerek sorgulama işlemi tamamlanır.İnternet Üzerinden Türk Telekom Bilinmeyen Numara SorgulamaTürk Telekom online olarak bilinmeyen numara araştırması yapılabilir. Bu amaçla Türk Telekom resmi internet sitesine giriş yapılır. Daha sonra ekranda bulunan ‘’Bilinmeyen Numaralar Servisi’’ yazısına tıklanır. Sitedeki yönlendirmeler takip edilerek bilinmeyen numara sorgulama işlemi tamamlanır.Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Rehberine Kayıt YaptırmakTürk Telekom bilinmeyen numaralar rehberine kayıt yaptıran kişileri arayanlar, o kişinin ad ve soyadı bilgisi ile telefon numarasına ulaşarak kendisi ile iletişime geçebilir. Aynı şekilde bilinmeyen numaralar aranarak ya da SMS yollanarak da ilgili numaradan bahse konu kişinin adı ve soyadı bilgisine ulaşılabilir.Türk Telekom abonelerinin bilinmeyen numaralar rehberine ya da bir başka deyişle TTREHBER’e kendi numaralarını kaydettirmeleri çok kolaydır.TTREHBER’e kayıt yaptırmak için izlenebilecek yollardan birisi 118 55’i aramak olabilir. İlgili numaradan arayan Türk Telekom abonesi kendisine ait kişisel kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.Bu amaçla kullanılabilecek ikinci yöntem ise 118 55’e kısa mesaj yollamaktır. Bu işlem için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • Öncelikle cep telefonunu mesaj bölümü açılır.

 • Açılan mesaj bölümüne KAYIT yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 118 55 ‘e gönderilir.

 • Mesajı yollayan kişinin numarası ve adı soyadı bilgileri TTREHBER’e kayıt edilir.Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Rehberinden Kayıt SildirmekTürk Telekom bilinmeyen numaralar rehberinde bulunan kaydın silinmesi de çok kolaydır. Bu işlem için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Açılan mesaj bölümüne IPTAL yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 118 55 ‘e gönderilir.

 • Mesajı yollayan kişinin numarası ve adı soyadı bilgileri TTREHBER’den silinir. Bu aşamadan sonra, numarası ya da isim soyadı bilgisi verilerek bu kişiye Türk Telekom üzerinden ulaşmak mümkün olmaz.TTREHBER’den kayıt sildirmek için izlenebilecek yollardan ikincisi de 118 55’i aramak olabilir. İlgili numaradan arayan Türk Telekom abonesi kendisine ait kişisel kaydını sildirebilir.Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama ÜcretlendirmeTürk Telekom’dan bilinmeyen numaranın sorgulanma fiyatlandırması şu şekildedir:
 • 118 11’i aramanın ücreti Türk Telekom tarafından dakikası 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

 • 118 55 ‘i aramanın dakikası da yine 1.25 TL olarak ücretlendirilmektedir.

 • Türk Telekom web üzerinden ya da SMS yollanarak yapılan işlemler Türk Telekom tarafından 1.25 TL olarak ücretlendirilir.Eğer arayan kişinin yaptığı sorgulama sonucu istenen bilgi verilemez ise mesajla başvuru yapan kişiden ücret tahsil edilmez.Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama işlemi konusunda Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen güncel bilgiler bunlardır.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@