Türk vatandaşlığından ayrılmaya hazırlanan Dr. Mehmet Öz'ün Türkiye'deki mal varlığı ortaya çıktı!

ABD'deki senatörlük seçimleri için Türk vatandaşlığında ayrılmaya hazırlanan Dr. Mehmet Öz'ün toplam mal varlığı ortaya çıktı. Dr. Öz'ün Türkiye'deki birçok gayrimenkulün sahibi olduğu öğrenildi.

Emlak Magazin 19.04.2022 - 13:43 19.04.2022 - 13:43 Büşra Uluşen

Amerika Birleşik Devletleri'nde Pennsylvania senatörlüğü koltuğuna aday olan ünlü doktor Mehmet Öz'ün malvarlığına yönelik yeni bilgiler ortaya çıktı. 17 Mayıs'ta yapılacak senatörlük seçimine katılacak olan Mehmet Öz, malvarlıklarının bir dökümünü paylaştı. 

Doktor Mehmet Öz'ün göz kamaştıran mal varlığı ortaya çıktı!

Seçimin şeffaflığı açısından mal varlıklarının bir dökümünü paylaşan Dr. Mehmet Öz'ün Türkiye'de sahip olduğu gayrimenkuller ve hisseleri ortaya çıktı. Toplam servetinin 104 milyon dolar olduğu öğrenilen ünlü ismin, 2020  - 2021 yıllarında yaklaşık 20 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği, bu gelirin 2 milyon dolarının sunduğu TV programından, 7.1 milyonu ise sahip olduğu OZ Media isimli şirketten geldiği belirtildi. 

Türkiye'de birçok gayrimenkulü var

Doktor Mehmet Öz'ün Türkiye'de de birçok gayrimenkul sahibi olduğu öğrenildi. Belgelerde Dr. Öz'ün İstanbul Sarıyer'deki iki konutta hissesi, Konya'da bir öğrenci yurdu olduğu ve Datça'daki bir gayrimenkulde de hissesi olduğu bildirildi. 

Mal beyanı yapan Öz'ün Amazon, Alphabet ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerine ait hisselere de sahip olduğu ancak bu şirketleri sık sık da eleştirildiği biliniyor. Belgelerde Dr. Öz'ün Türk Hava Yolları ile yaptığı iş birliği anlaşması yer alırken, bu işten ne kadar kazandığına dair bir bilgi verilmiyor. 

Öte yandan eski ABD Başkanı Donald Trump, Mehmet Öz'ü seçimlerde desteklediğini ve onu kendisine benzettiğini söylemişti. Dr. Öz'ün söz konusu senatörlük seçimi için en az 11 milyon dolarlık bir harcama yaptığı öğrenilirken Dr. Öz, senatörlüğe seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığından ayrılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@