Türk Yapı Sektörü Katar'a Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor!

Katar'da düzenlenecek olan Uluslararası İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı (Project Qatar) organizasyonu için Türk firmaları çıkarmaya hazırlanıyor! Uluslararası İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı (Project Qatar) için geri sayım başlarken Türk firmaları da Katar'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Emlak Haberleri 08.04.2019 - 12:16 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Katar'da düzenlenecek olan Uluslararası İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı (Project Qatar) organizasyonu için Türk firmaları çıkarmaya hazırlanıyor!

Uluslararası İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı (Project Qatar) için geri sayım başlarken Türk firmaları da Katar'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Türkiye'den 39 Firma Katılacak! Bu sene fuar ziyaretçilerine kapılarını 29 Nisan günü açacak ve 1 Mayıs tarihine kadar gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği'nden (İDDMİB) yapmış olduğu açıklama ile bu sene fuara 39 firma ile katılacaklarını duyurarak Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi adı ile Doha'da düzenlenecek fuara katılacaklarını duyurdu. Fuar süresi boyunca Türkiye üç ihracatçı birliği ile katılım gösterecek. Fuardaki etkinlikler İDDMİB Ticaret heyeti ile start alacak ve ardından İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) resepsiyonu ile sürecek. Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (ADDMİB) 'te fuar boyunca açacağı stand ile ziyaretçilere bilgi verecek ve ürünlerinin tanıtımlarını yapacak. Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komite Başkanı Serdar Urfalılar yapmış olduğu açıklamasında "2018 yılında Yapı Malzemeleri sektörü olarak Katar'a 262 milyon dolar ihracat yaptık. En fazla ihracatı yapılan ürün gruplarında inşaat demiri, yalıtım kabloları, ahşap banyo-mutfak mobilyası ve prefabrik yapılar ilk sıralarda yer aldı. 2019 yılına da hızlı bir şekilde başladık. Ocak ayında 33 milyon dolar civarında ihracat yaptık" diyerek sektörün yeni yıla da hızlı bir giriş yaptığını söyledi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@