Türk Yatırımcı Londra Dedi, 85 Bin Türk Oradan Ev Aldı!

Türkler yurtdışında konut yatırımı yapmaya devam ederken Türklerin yeni gözdesi Londra'da oldu. Son 5 sene içerisinde 85 bin Türk Londra'dan ev aldı.

EMLAK HABERLERİ 30.07.2018 - 09:35 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Türkler yurtdışında konut yatırımı yapmaya devam ederken Türklerin yeni gözdesi Londra'da oldu. Son 5 sene içerisinde 85 bin Türk Londra'dan ev aldı.

Türk yatırımcıların Londra'ya olan ilgisi her geçen gün katlanarak artarken özellikle de Chelsea konut piyasası Türkler tarafından yakından takip ediliyor. Son 2 yıl içerisinde Londra'da emlak satın almak için araştırma yapan Türk sayısı ise yüzde 297 oranında arttı. Son 5 Yılda 17 Bin Türk İngiltere'ye Göç Etti Konu hakkında açıklamada bulunan Allytta Emlak Danışmanlığı Üst Yöneticisi (CEO) Neşe Jenkins, "Kaç Türk'ün Londra'dan konut aldığını kesin olarak bilmiyoruz. Ancak araştırmalarımıza göre, son 5 yılda 85 bin Türk'ün Londra'dan ev aldığını düşünüyoruz. Ayrıca resmi verilere göre, son 5 yılda 17 bin Türk İngiltere'ye göç etti." diyerek yaşanan artışa dikkat çekti. Talep Yoğunluğunda İngiltere'de Düşen Konut Fiyatları Da Etkili Jenkins yapmış olduğu açıklamasında bu yoğun talep artışında düşen konut fiyatlarının da etkili olduğunu dile getirerek özellikle de konut yatırımı yapmak isteyen Türklerin Londra'yı tercih ettiklerini dile getirdi. Hızla değer kazanan Londra konut fiyatları son yıllarda gerileme yaşarken yaşanan bu düşüş konut almak isteyen Türkler için de yatırım fırsatı sağladı. Geçici Bir Düşüş Yaşanıyor, Fiyatlar Büyük Bir Hızla ArtacakNeşe Jenkins yapmış olduğu açıklamasında "İngiltere Tapu Sicil Dairesi verilerine göre, Londra'da emlak fiyatları mayısta Mart 2017'ye göre yüzde 0,7 geriledi. Bu düşüş, İngiltere'de 2009'da yaşanan finansal kriz doneminden bu yana en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti.Mart 2019'da bu süreç bitecek. 2020 ve sonrası için fiyat artışı bekleniyor. Londra'da emlak yatırımı yapmak isteyenler için gerçekten çok avantajlı bir dönem içerisindeyiz. Önümüzdeki 5 yıl boyunca ciddi artış bekleniyor." dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@