Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Arayan Kim? Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Arayanın kim olduğunu öğrenmek için çeşitli yollara başvurulabiliyor. Arayan numara kim sorgulama yöntemi arama yapılan GSM operatörüne göre değişebilir.  Arayan kim numara sorgulaması için başvurulabilecek bütün yöntemler haberimizde detaylı olarak anlatılmaktadır.

Önemli Başlıklar 19.11.2019 - 12:42 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Arayanın kim olduğunu öğrenmek için çeşitli yollara başvurulabiliyor. Arayan numara kim sorgulama yöntemi arama yapılan GSM operatörüne göre değişebilir.  Arayan kim numara sorgulaması için başvurulabilecek bütün yöntemler haberimizde detaylı olarak anlatılmaktadır.

Vodafone Operatöründe Arayan Numara Kim Sorgulaması  Arayan numaranın Vodafone operatöründen  olduğu biliniyor ya da düşünülüyorsa, bu durumda izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:•    Arayan numaranın kime ait olduğunun öğrenilmesi için herhangi operatörden ( Bu operatör Vodafone, Avea, Türk Telekom ya da Turkcell olabilir)  11842 numarası aranır. 

•    11842 Üzerinden son 24 saat içinde sorgulama yapan kişiye ait numarayı arayan  Vodafone numarası ile kullanıcının adı soyadı öğrenilebilir. 

•    Arayan kişinin hangi ilden arama yaptığı da ilave bir ödeme karşılığında öğrenilebilir. SMS ile Vodafone Operatöründen Arayan Numara Kim Sorgulaması  Sorgulaması yapılacak aramanın Vodafone’dan yapıldığı düşünülüyor ise bu durumda arayan numara kim sorgulaması için izlenebilecek bir başka yöntem de şudur:•    Öncelikle cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

•    Mesaj bölümüne ‘’KIM’’ yazılır.

•    Bir boşluk bırakılır.

•    Daha sonra sorgulaması yapılacak 10 haneli telefon numarası yazılır.

•    Hazırlanan mesaj 7048’e yollanır.Yollanan SMS ‘e gelen cevap ile arayan abonenin adı, soyadı ve aradığı il hakkında bilgiler öğrenilir.

Yukarıda anlatılan her iki yöntemde de arayan numaranın kime ait olduğu, ancak arama yapan abone, operatör üzerinden kendi bilgilerinin paylaşılmasını onaylamış ise öğrenilebilir. Eğer arama yapan kişi kendi bilgilerinin paylaşılmasını kabul etmemiş ise arayanın kimliği ve aradığı şehir bilgisine ulaşılamaz. Yani arayan abone ayarlar bölümünden kendisi hakkında bilgi verilmesini engellemiş ise yukarıda anlatılan yöntemler ile arayanın kimlik bilgileri öğrenilemez.Turkcell Operatöründe Arayan Numara Kim Sorgulaması  Turkcell’den yapılan aranmalarda ‘’Numara Sorgulama Turkcell’’ hizmeti kullanılabilir. Bu durumda izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:  •    Öncelikle cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

•    Mesaj bölümüne sorgulaması yapılacak 10 haneli telefon numarası yazılır.

•    Hazırlanan mesaj 2200’a yollanır.

•    SMS’in yollanmasını takiben 11832 numarası tuşlanır ve kimliği öğrenilmek istenen kişinin adı ve soyadı bilgilerine ulaşılabilir.  Yapılan arayan numara kim sorgulamasından sonuç alınabilmesi için sorgulaması yapılan numaranın, kullanıcısı tarafından Turkcell Rehber’e kaydının yaptırılmış olması gerekir. Numara sahibi Turkcell Rehber’e kayıt yaptırmayı kabul etmemiş ise arayan numaranın kime ait olduğu saptanamaz. Bu işleme ait ücret 3.99 TL olarak belirlenmiştir.Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Üzerinden Arayan Numara Kim SorgulamasıTürk Telekom bilinmeyen numaralar servisinden  ‘’Arayan Kim’’ sorgulaması yapılabilir. Bu sorgulama için aranması gereken telefon numarası 11811’dir.  Sorgulaması yapılan numara Türk Telekom’a kayıtlı bir aboneye ait ise ve bahse konu kişi kendisine ait bilgilerin paylaşılmasına izin verildiyse TTREHBER üzerinden arayanın kimlik bilgisine ulaşılabilir. Bu amaçla izlenebilecek bir başka yol şudur:•    Cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

•    Sorgulanacak numara başına ‘’0’’ getirmeden yazılır.

•    Hazırlanan mesaj 11855’e yollanır.Arayan Numara Kim SorgulamasıBilinmeyen numaranın kime ait olduğu sorgulamasında en doğru bilgiye Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell operatörleri üzerinden yapılan sorgulamalar ile ulaşılır. Eğer arayan kişi bilgilerinin paylaşılmasına izin vermemiş ise, yukarıda anlatılan yöntemlerin hiçbirisinden sonuç alınamaz. Böyle bir durum karşısında yapılabilecek tek şey Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmaktır. Başvurular dilekçe ile yazılı olarak yapılmalıdır.Arayan Kim Numara Sorgulamasında Diğer YöntemlerArayan kim numara sorgulamasında müracaat edilebilecek diğer arama yöntemleri şunlardır:

•    WhatsApp’tan, (Bu yöntemde yapılan araştırmadan sonuç alınması için numara sahibinin diğer operatörlerde olduğu gibi kendi bilgilerinin paylaşımına izin vermiş olması gereklidir.) 

•    Google’dan,

•    Facebook üzerinden araştırma yapılabilir.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@